Šachy

Verdikt
70

Naprostá klasika. Hru s komplexnějšími pravidly nekázalo lidstvo vymyslet a její převedení do prohlížečové formy baví stejně jako reálná předloha. Potěší některé specifické funkce, z druhé strany zamrzí absence možnosti přizpůsobit si hru podle sebe a někdo by možná upřednostnil pohlednější grafiku.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 5. května 2005
Štítky: zdarma, multiplayer, šachy, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Šachy jsou desková válečná hra pro dva hráče, ve které se hráči snaží logickým umem a strategií přehrát soupeře. Bojují proti sobě bílé a černé figury, které mají různá pravidla použití. Zvítězí ten, kdo dá soupeřovu králi mat.

Šachy umožňují návštěvníkovi změřit síly přes internet s dalším hráčem v tradičním šachovém duelu. Pravidla i rozestavení figur zůstávají věrná předloze. S přechodem do digitalizované podoby se nicméně ztrácí přímý kontakt dvou osob, naštěstí na to hra pamatuje. Předně spolu hráči mohou v průběhu partie komunikovat prostřednictvím textového chatu, nechybí ani přehledná funkce zobrazení sebraných figur, popřípadě lze nabídnout remízu anebo zápas rovnou vzdát.

S přihlédnutím k možnostem, které technologie nabízí, by bylo příjemné mít v určité míře vůli nad vzhledem hrací plochy. Jinak tvarované figurky i odlišně stylizovaná deska by do hry přidaly vítané osvěžení a větší variabilitu. Bohužel jsme se ničeho takového nedočkali. Tento nedostatek je nicméně malý ve srovnáním s napětím a zábavou, kterou přinášejí šachy, a to i ty počítačové.