Rumble Stars

Verdikt
85

Autorům této hry se povedlo sloučit akční hru s fotbalem a výsledek je nad očekávání povedený. Vše navíc doplňuje zábavné téma a skvělé zpracování.

Další informace

Výrobce: Frogmind
Vydání: 24. dubna 2019
Štítky: fotbal, mobilní hry, akční, online, strategie

Pokud chcete vidět hrát lva Alexe z Madagascaru fotbal, můžete směle stahovat tuto hru. Její autoři se pokusili zkombinovat online bitvy z Clash Royale s fotbalovým utkáním. Čekal jsem, že to bude hrozné, ale výsledek je překvapivě zábavný. 

Čekal bych, že v dnešní době už čisté kopie systému Clash Royale běžně nepotkáte. Tato hra kompletně přebírá jeho free-to-play systém a stejně vypadají i nabídky menu. Někdo to uvidí jako plus, protože se hned zorientuje. Pod tím se však skrývá hra, kterou by byla chyba odsoudit jako sprostou kopii. Nabízí totiž fotbal, jak ho neznáte. 

Jste spíše trenérem, který posílá hráče do hřiště a čas od času jim nějak pomůže. Zda zasadí gól nebo ne už ale nemáte přímo v rukou. Z toho může chvílemi růst frustrace, zároveň to však skvěle buduje napětí. Do poslední chvíle nevíte, kdo vyhraje. Stát se může celkem cokoliv. K dispozici máte tým zvířátek. Každé se chová zcela jinak. Tygr je slušný útočník, panda zase sedí na místě a čeká na přihrávku, žába přitahuje míč jazykem a pes neumí nic než přihrávky.

Určitě musím pochválit autory za trefné zpracování stereotypů o zvířatech. Třeba takový býk míč vůbec neřeší a jen šikanuje protihráče. Každé zvíře má totiž omezenou výdrž, když je vyčerpané, tak zmizí. Musíte se snažit chytře pozicovat hráče, aby vstřelovali góly, ale zároveň se snažit likvidovat protihráče. Systém je to velmi chytrý a občas stačí málo, aby se síly na hřišti zcela otočily. Hraní zdarma má jeden háček – platící hráči budou rychleji zlepšovat svůj mančaft a snadno nad vámi získají převahu. 

Rumble Stars dělá mnohem víc, než jen přebírá zavedený systém pro online bitvy. Převedení do fotbalu funguje na jedničku a titul se aktuálně stává mou oblíbenou mobilní hrou. Nikdy není zcela předvídatelná a free-to-play model působí až na výjimky férově. Navíc po každém gólu uslyšíte jako znělku epic sax. A to se počítá!