Routine

Verdikt

Od prvního představení chystaného sci-fi hororu uplynula už dekáda, ale práce zřejmě stále pokračuje. Routine sice ještě nemá pevně dané datum vydání, ale alespoň už známe platformy - Windows, Xbox One, Xbox Series.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Lunar Software
Štítky: sci-fi, horor, akční

Některým hrám vývoj trvá zkrátka déle. O sci-fi hororu Routine se poprvé psalo už v roce 2012. O deset let později se chystá remake prvního Dead Space, další sci-fi horor od jeho tvůrce The Callisto Protocol a stále nevydané Routine se během včerejšího Summer Game Festu představilo podruhé.

Na rozdíl od Dead Space se může pochlubit kamerou z pohledu vlastních očí a společnost vám na vesmírné základně nedělají zmutovaní vězni a bachaři, ale jacísi trhaně se pohybující roboti. Ve své retrofuturistické stylizaci vás hra vezme na opuštěnou bázi na Měsíci, kde se cosi nemilého přihodilo a na vás bude záhadné události zpětně rozkrýt a vyšetřit.

Hlavní hrdina je vyzbrojený nástrojem zvaným Cosmonaut Assistance Tool (C.A.T.), díky kterému může interagovat s nejrůznějšími prvky na základně, a snáze tak vypátrat, jaké nebezpečí na ní číhá. Cosi v ní je ale každopádně přesvědčené, že největší hrozbou pro bezpečnost jste právě vy.

O velkou část atmosféry, respektive hudební doprovod, se postará skladatel Mick Gordon, kterého patrně znáte coby autora hudby pro Doom, na svědomí má ale i soundtrack pro Prey, které je Routine žánrově poměrně blízké.

Ačkoliv bylo Routine poprvé oznámené už před deseti lety, vydavatelství Raw Fury tvrdí, že ho studio Lunar Software průběžně přepracovávalo, aby odpovídalo současným standardům. Datem vydání sice hra stále nedisponuje, už ale aspoň víme, že vyjde na PC, Xbox One a Xbox Series X/S, a to rovnou v předplatném Xbox Game Pass.