Road 96

Verdikt

Útěk za svobodou a příběhy, co se po cestě odehrají. Takový zážitek slibuje nová příběhová adventura Road 96, která by měla vyjít příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Digixart
Štítky: dobrodružná, adventura

Jednou z menších, ale rozhodně pozoruhodných her, jež debutovaly na letošních The Game Awards, je Road 96, příběhová adventura odehrávající se v roce 1996 ve fiktivní zemi Petria. Tu svírá autoritářský režim svou železnou pěstí, ale je léto, čas na dobrodružství, a tak se hlavní hrdinka vydává na útěk za svobodou.

Road 96 nabídne procedurálně generovaný svět, za hranice vedou dle slov autorů tisícovky cest. Každá ale bude nebezpečná a na každé míli vás čeká důležité rozhodování, jak dál. Ty budou ovlivňovat nejen vaši budoucnost, ale i lidi, které potkáte, a možná celý svět. 

Ambice autorům rozhodně nechybí, mají ovšem v životopise hry jako Valiant Hearts a Memories Retold, nepatří tedy mezi úplné zelenáče a emotivní momenty jim nejsou cizí. Road 96 se inspiruje tvorbou bratří Coenových, ale i v díle Quentina Tarantina nebo Pong Čun-hoa. Přináší příslib bláznivého, ale krásného roadtripu plného zvratů, strhující vizuální zpracování a soundtrack plný hitů z 90. let.

Těšit se můžete na akci, průzkum, potkávání zajímavých lidí a objevování jejich osudů, bláznivé situace i melancholické momenty, to vše na pozadí příběhu o vládním útisku. Sluncem zalité obrázky i celková stylizace nám připomíná konverzační drama Firewatch.

Hra je momentálně v plánu pro PC, vyjít by měla v příštím roce.