Ritual: Sorcerer Angel

Verdikt
60

Za zkoušku doslova nic nedáte. Ritual se pyšní skvělým zpracováním a místy dovede být doslova strhující. To však nezastře fakt, že hratelnost je natolik minimalistická, že vlastně nemáte co hrát.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Ostatní platformy

PočítačPočítač

9,99 €Steam

Počítač

Mac OS XMac OS X

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Hexage
Vydání: 28. května 2019
Štítky: mobilní hry, fantasy, akční, rpg

Hexage patří mezi opravdu nadějná česká studia. Jejich poslední hra ovšem vyšla již před pár lety. Nyní jsme se však dočkali a podle obrázků to vypadalo na nástupce Reapera, opravdu povedené akční rubačky. Zařadí se Ritual opět mezi špičku?

Když si pustíte video nebo prohlédnete obrázky, hned vás napadne žánr rogue-like. Celá obrazovka je poseta nepřáteli a nebezpečím a vy se svým hrdinou musíte nějak přežít a všechny porazit. Po nainstalování vás však překvapí, že takto se Ritual vůbec nehraje. Místo toho na začátku úrovně postavu vyšlete jedním směrem a ona se pak hýbe sama, odráží se od překážek a po cestě seká nepřátele. 

Vaším jediným způsobem, jak hru ovlivnit, je aktivování dvou vybraných schopností. To bude většinou nějaká střelba nebo štít. Takže buď klepnete na pravou nebo levnou stranu displeje. A tím to vlastně končí. Mohli byste čekat, že hra tedy bude o postřehu. Částečně máte pravdu, ale schopnosti pro aktivaci vyžadují manu, kterou sbíráte pohybem. Na její zisk tak máte minimální vliv a občas vám prostě dojde a vy chvíli nemůžete dělat vůbec nic. 

Aby toho nebylo málo, střelbu také nemůžete mířit a postava si sama vybere cíl. Zjednodušování, obzvláště na telefonech, je občas na místě. V tomto případě však překonalo únosnou mez. Hře se však nedá upřít, že je skvěle zpracovaná a má zajímavé vyprávění, jež sledujete z pohledu svých protivníků, kteří se vás snaží zastavit… a moc se jim to nedaří. Jste Andělem smrti a rozséváte zkázu.

Po pár kolech si odemknete dost kouzel, kterými vybavujete svoji postavu. Tím měníte její chování i statistiky. To funguje poměrně dobře, ale nestačí to k tomu, abyste ze hry měli pocit kontroly. Když se na vás vyrojí horda nepřátel a vy se jí prosekáváte jak nůž máslem, je to však skvělá podívaná. A budou chvíle, kdy vás hra může „bavit“. Asi však ne na dlouho. Naštěstí ji stáhnete zdarma a přibližně první hodinu hrajete bez omezení. Zbytek příběhu si musíte odemknout za poplatek, v tu chvíli jistě budete vědět, zda vás to baví nebo ne.