Risk of Rain 2

Verdikt

Oproti prvnímu dílu se na pohled jedná o velkou změnu, ale jádro pod novou grafikou zůstává vcelku podobné. Což je dobře, protože se jednalo o dobrou zábavu napoprvé a zdá se, že tomu ani tentokrát nebude jinak. Prozatímní kvality Risk of Rain 2 můžete posoudit sami, hra je k dispozici v programu předběžného přístupu.

Počítač

WindowsWindows

17,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Hopoo Games
Štítky: střílečka, multiplayer, sci-fi, roguelike, akční

Původní plošinovka Risk of Rain je tu s námi už přes pět let a za tu dobu nasbírala mnohá ocenění a extrémně kladná hodnocení od hráčů. Není proto divu, že se tvůrci ze studia Hopoo Games vracejí s druhým dílem Risk of Rain 2, u kterého poměrně zariskovali. Rozhodli se totiž opustit pixelartové 2D a prozkoumávají stylizované 3D. A jak se zdá, risk se vážně vyplatil.

Risk of Rain 2 je neúprosná akce, ve které vás – víc než cokoliv – tlačí čas. Přímo ve hře sledujete ukazatel, který bez zastavení uhání od slova „easy“ ke slovu „medium“ a mnoha a mnoha dalším výrazům, jejichž vyznění je jasné: „Máš to těžké? Tak odteď to budeš mít ještě těžší!“

Hra vás jednoduše hodí do první nevinně se tvářící oblasti, ve které je vaším úkolem zabíjet monstra, za mince z nich padající otevírat bedny, v nich nalezenými předměty vylepšovat svou postavu, následně vyhledat portál, porazit jeho bosse a pohnout se do dalšího světa.

Ukazatel obtížnosti o kousek poskočí a dál uhání k nové obtížnosti, zatímco mlátíte nepřátele hlava nehlava, vyděláváte peníze, vylepšujete svou postavu a tak pořád a pořád dokola, dokud pod tíhou obtížnosti konečně nepadnete a nedáte si to celé zase hezky od začátku.

Díky randomizaci bude váš příští průchod hrou o něco jiný, zároveň už budete vědět, jak vyzrát na některé nepřátele. Na výběr je z několika unikátních postav a i když můžete hrát sami, nabízí se i kooperace až čtyř hráčů.

O kvalitách hry vypovídají uživatelská hodnocení na Steamu – ze sedmi tisíc recenzí je 97 procent pozitivních. Tolik recenzí hra posbírala za pár dní od svého vydání, a to jde teprve o předběžný přístup. Plná verze Risk of Rain 2 by mohla vyjít do 12 měsíců.