Rising Lords

Verdikt

Tahových dobrodružství není nikdy dost! Obzvlášť, když je tvůrci oblečou do tak pohledného kabátku, jako se to podařilo u Rising Lords. Datum vydání zatím neznáme (má se nicméně jednat o rok 2019), ale hra vypadá zkrátka velmi nadějně - budeme ji nadále sledovat.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Argonwood
Štítky: tahová, taktická, středověk, deskovka, strategie

Krásu českému prostředí v Kingdom Come: Deliverance nelze upřít, ale hra studia Warhorse dokázala nejednomu z nás vykouzlit ještě větší úsměv na tváři při pohledu na ručně malovanou mapu Posázaví. Představa titulu, který by se celý odehrával v tomto grafickém stylu, měla zkrátka něco do sebe. A touhy byly vyslyšeny. Tahovo-realtimová strategie Rising Lords vypadá opravdu skvěle, a i po herní stránce zaznívá spousta lákadel.

Prvotina studia Argonwood má před sebou ještě dlouhou cestu, o čemž svědčí datum vydání situované někdy do příštího roku. Video pak ani nenaznačuje příběh, byť kampaň pro jednoho hráče nebude ve výsledku chybět. Nicméně kořeny této hry hledejte u deskovek, proto se počítá převážně s multiplayerem.

Rising Lords spájí pohyb jednotkami po hexovém bitevním plánu s hraním karet, které do hloubky ovlivňují vaši strategii. I když to tak na první pohled nemusí vypadat, opravdu nečekejte jen povrchovou záležitost s utínáním hlav soupeřů.

Jako správný vladař vybíráte daně, nakazujete sběr surovin, stavíte a opevňujete města, kováte zbraně, pozměňujete terén, řešíte diplomacii, zradu ve vlastních řadách vzbouřených rolníků, určujete příděly jídla, válku můžete řešit ofenzivně, defenzivně, nebo třeba necháte vyhladovět celé město okupované nepřáteli.

Zní to jako zmenšená verze Mount & Blade, která ale nepřichází o podstatné prvky. Počítá se i s morálkou družiny a nevyhnete se ani zásahu shůry v podobě náhodných událostí. S tím vším vám pomůže pečlivý výběr karet do vašeho balíčku.

I když jsou souboje tahové, vlastní hratelnost běží v reálném čase. To napomůže plynulosti zejména v multiplayeru, do kterého se mohou připojit až čtyři hráči. Nemusíte tedy čekat na odehrání tahů ostatních přísedících, ale do jisté míry si nerušeně hrajete na vlastním písečku.

Zajímalo by nás, zda tvůrci plánují early access, protože plné vydání Rising Lords je zatím v nedohlednu.