Rise of the Triad (1994)

Verdikt
70

Jedna z akčních klasik minulého století. Shareware verze je k dispozici zdarma v prohlížeči.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Počítač

WindowsWindows

Good Old Games

Ostatní platformy

MS DOSMS DOS

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Apogee
Vydání: 21. prosince 1994
Štítky: fps, zdarma, střílečka, staré pecky, akční, online

Před dvaceti lety si nikdo moc servítek s obsahem her nebral. Vývojáři zkoušeli všechno možné a občas z toho vznikly vyloženě brutální kousky. Takovým dojmem ale Rise of the Triad působí jen několik úvodních chvil. Krvavých potoků se sice nevzdá až do konce, ale brzy začne být jasné, že je vše míněno s ohromnou nadsázkou.

Béčková, téměř parodická atmosféra hry je to, čím se zapsala do srdcí řady pamětníků a fanoušků. Co se týče samotné hratelnosti, je možné se doslechnout zkazky, že se původně mělo jednat o pokračování Wolfenstein 3D, není tedy žádným překvapením, že to, co se odehrává na monitoru, do jisté míry připomíná právě tuto legendu.

Hra je navržena tak, jak bylo kdysi běžné - pouze pro klávesnici. Myš můžete tentokrát nechat v klidu odpočívat, vystačíte si pouze s kurzorovými klávesami, tlačítkem pro střelbu a tlačítkem pro interakci. Pointa hry se nijak nevymyká očekávání - vaším úkolem bude se za pomoci pestrého arzenálu zbraní prostřílet a proskákat od začátku úrovně až na její konec. Jednoduché? Jistě. Zábavné? Samozřejmě. Snadné? Ani omylem.

Nutno doplnit, že verze, kterou si můžete zdarma zahrát ve svém prohlížeči bez nutnosti instalace, je shareware, tedy nikoliv kompletní, a že si s browserovým emulátorem zrovna dvakrát nerozumí. Na pár hodin zabavit dokáže, ale pokud máte zájem o plnou hru, která funguje naprosto plynule a je optimalizovaná pro běh pod moderními operačními systémy, sáhněte raději po verzi z GoGu.