Riptide GP2

Verdikt
70

Závody vodních skútrů v Riptide GP2 můžete kdykoliv spustit a užít si okamžitou zábavu na mnoho způsobů v hezkém kabátku. Hru ovšem táhne dolů po čase stereotypní ježdění a neuspokojivá nabídka tratí.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Koupit

Počítač

WindowsWindows

Windows Store
Koupit

Konzole

Xbox OneXbox One

Xbox Store

Další informace

Výrobce: Vector Unit
Vydání: 25. července 2013
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, závodní

Tvůrci ze studia Vector Unit si už v době prvního dílu závodní série Riptide GP omotali kolem prstu značnou část mobilní uživatelské základny. S vydáním pokračování se pokusili vydat cestou podle osvědčené marketingové mantry "větší, lepší, víc obsahu". Že z toho vzejde solidní hra, ale že ne vždy tento přístup slouží výhradně ku prospěchu věci, ukáže následující text.

Dvojka si značně polepšila především v otázce technického zpracování. Pro závody vodních skútrů velmi důležitá fyzika doznala velkých změn a s přihlédnutím k limitům mobilních platforem mile překvapuje. Vodní hladina i vlny realisticky reagují na kontakt s vozítky. Potěší i grafika na vysoké úrovni s líbivými vizuálními efekty. 


K pozitivnímu zážitku přispívá rovněž široká nabídka dostatečně variabilního obsahu. Čeká na vás několik druhů závodních podniků, od klasického na kola, přes časovky až po akrobatické soutěže. Dovednostní kousky jsou vůbec důležitou součástí hry. V průběhu závodu narazíte na tratích na porůznu rozseté rampy, na nichž můžete ukázat svou dovednost. Nové triky si kupujete za peníze vyježděné v závodech. To samé platí pro vylepšování skútrů anebo nákupy rovnou nových strojů. Provedené změny se potom sympaticky projeví ve vlastnostech jinak přísně arkádového jízdního modelu. 

Dle umístění jste taktéž zahrnuti hvězdičkami, přičemž jak to tak bývá, hvězdy vám zajišťují postup do dalších závodů. Nejedná se však o nic dramatického. Jestliže budete upgradování skútrů věnovat dostatečnou pozornost, není problém si nepovedené pokusy zopakovat s lepším výsledkem a posunout se v kariéře dál. Oblíbený strašák mobilních hráčů ve formě mikrotransakcí je přítomen i zde a za určitou sumu opravdu nabízí možnost ulehčit hráči v postupu. Naštěstí není vůbec agresivní a reálně není vůbec potřeba k tomu, abyste si Riptide GP2 užili.


Zájemcům je rovněž k dipozici bezchybně fungující online multiplayer. Právě v něm však vyplouvají na povrch největší nedostatky hry. V zásadě se tu totiž celou dobu jedná o ploché ježdění s občasným povyražením v podobě skokánků. To je ale moc málo na to, aby hra k sobě dokázala svou zábavností přikovat uživatele. Situaci by mohly teoreticky zachraňovat dobře nadesignované tratě, v praxi k tomu ale chybí pořádný kus. Jde o sbírku povětšinou fádně vypadajících koridorů, pro něž je změna zasazení nebo alespoň barevného provedení na hony vzdálenou skutečností. 

Riptide GP2 zkrátka oproti svému předchůdci nabobtnal ve všech směrech a pořád se může pyšnit titulem "slušná hra". Ve vývojovém procesu se jí však někam vytratila radost ze samotné jízdy i snaha o nějakou smysluplnou invenci či oživení.