Ricky Runner

Verdikt

Šikovní vývojáři z českého studia Contra Concept předvádějí svůj um a cit pro žánr v nové plošinovce Ricky Runner. Hra sice vyjde až v listopadu, ale že nejspíš nebude k zahození, to si můžete v bezplatném demu vyzkoušet klidně hned teď.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Contra Concept
Štítky: third person, česká hra, plošinovka, akční, od českých výrobců

Že česká hra může pořádně uspět i tehdy, když nejde o obrovské RPG s propracovaným příběhem, dokázal například Chameleon Run. Název debutové novinky Ricky Runner od českého studia Contra Concept sice evokuje hratelnost mobilních autorunnerů, ale ve skutečnosti jde o normální počítačovou skákačku viděnou z pohledu třetí osoby. A nehraje se vůbec špatně.

Titulní Ricky musí běžet jako o závod pouze v případě, kdy chcete trumfnout své kamarády i neznámé soupeře v online žebříčcích. Jinak si ale s průchodem zamotaných úrovní můžete dát načas. Minimálně ze začátku, než se pořádně zorientujete v plošinkovém prostředí a než začnete hledat alternativní cesty.

Ricky není jen schopný sprinter. Dává si i skákání, šplh, skluzy a běhy po zdech. Většinou vše naskládané za sebe tak, aby to byla nelehká výzva. Dva tvůrci se zkušenostmi s vývojem her jako Mafia II a Zaklínač 3 plánují celkem pět různých biomů plných mnoha menších i větších úrovní s různými módy – od klasických levelů, přes pomalejší úrovně s logickým hádankami, až po překážkový běh.

Vše si můžete vyzkoušet v poměrně štědré demoverzi, která zároveň prozrazuje Unity jako hnací motor. Hra běží zcela plynule i na notebooku, ovládání je přesné a intuitivní. V podstatě jste okamžitě mistrem parkouru. Tedy tak se cítíte jen v tutoriálu, kde je spousta záchytných bodů. Jakmile spustíte první úroveň lesního světa, hned vám spadne hřebínek.

Ze tří nabízených disciplín jsme si za tu chvilku nejvíc oblíbili puzzly. Nejenže jsou svojí pomalostí krásně odpočinkové a jen lehce zapojují mozkovou aktivitu, ale právě v nich vyniká fyzika, kterou se hra chlubí. Různá táhla, pohyblivé plošiny, závěsné systémy a podobné prvky se chovají dle očekávání a je zábava si s nimi hrát.

Z dema hopsačky Ricky Runner máme pozitivní pocit. Sice vás neuchvátí po vizuální stránce, ale intuitivnost ovládání spolu s fyzikou vytváří příjemnou hratelnost. Rozhodně jde o další český projekt, který není od věci sledovat. Hra vyjde v listopadu na PC, ale časem by se měla podívat i na všechny tři konzole.