REVOLT

Verdikt
70

Útěk z vězení je velmi stresující, ale v podání této hry také zábavný. Proklouzněte ostraze, popadněte zbraně a dostaňte se ven. Jedinou překážkou je ne úplně přesné ovládání.

Další informace

Výrobce: BADBONES PRODUCTIONS
Vydání: 29. dubna 2020
Štítky: mobilní hry, dystopie, roguelike, strategie

Píše se rok 2022 a vy se nacházíte ve věznici nejmenovaného totalitního státu. Ale i kdyby se psal rok 1984, nic by to na hře neměnilo. Na první pohled vás do očí uhodí silná stylizace a po chvilce hraní si uvědomíte, že to není vůbec špatná hra. 

Titul REVOLT spadá do žánru rouge-like, takže očekávejte tahový pohyb a proplétání se úrovněmi s nepřáteli na každém kroku. Vaším cílem je všechny porazit a postoupit do další úrovně, která bude o píď těžší. Ona nutnost všechny nepřátele odpravit mě trochu zarazila, člověk by skoro očekával, že plíživý únik by taky měl být možností. Jenže ne zde. Při zabíjení naštěstí můžete být vynalézaví, a když prohrajete, většinou to bude vaší neopatrností. 

Ale ne vždy. Hlavní výtku vůči hře mám k ovládání. Na spodním panelu si vyberete jednu z akcí a tažením prstu po displeji ji provede. Typický je pohyb, kdy je velmi důležitý nejen směr, ale i počet polí. Ovládání je však velmi citlivé a nejednou jsem se hýbal nechtěně, kvůli čemuž můžete hravě prohrát. Ostatní akce závisí na sebraných předmětech. Některá políčka zobrazují zbraň nebo oko. Pokud na něm skončíte pohyb, daný předmět získáte.

Zbraní je celá řada. Nožem zaútočíte na protivníka na vedlejším poli, pistole a pušky dostřelí dál. Chytře hozený granát pak zvládne odpravit hned několik nepřátel najednou. Pod symbolem oka se skrývají léčení, lopata pro ničení zdí či nastražení pastí, odpružené boty apod. Vše si přenášíte do dalších úrovní a určitě nechcete jít nevybavení. V pozdějších patrech vás také bude trápit nedostatek energie, takže se musíte snažit být úsporní. 

U nepřátel si musíte dát pozor na zbraň, kterou drží v ruce, abyste věděli, zda vás zraní až zblízka nebo mohou střílet na dálku. V tomto ohledu je snadné se přehlédnout. A umřít. 

Grafika je stylizovaná a jasně vychází z propagandistických plakátů. Není kdovíjak hezká, ale nestojí v cestě hratelnosti, což je dobře. Ozvučení je dostatečné a příběh opravdu řešit nemusíte. Nejdůležitější je chytrý puzzle, který se v každé úrovni skrývá. Zapomeňte na frenetickou akci, tady jste v tahovce, u které musíte přemýšlet a plánovat. Stáhnete ji zdarma a opravdu otravné reklamy je možné vypnout za poplatek 65 Kč.