Reversi

Verdikt
65

Zajímavý hybrid piškvorek a dámy pro dva hráče. Hru je velice lehké se naučit, ale na svou jednoduchost nabízí překvapivou dávku taktiky. Klidně si ji vyzkoušejte.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 15. dubna 2008
Štítky: deskovka, browser-gaming, zdarma, multiplayer, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Pravidla Reversi snad ani není nutné dopodrobna vypisovat, každý je totiž pochopí velice záhy. Hráči střídavě pokládají na herní desku kameny – jeden hraje s černými, druhý s bílými. Během tahu hráč vždy pokládá jeden kámen a to tak, aby mezi dvěma kameny jeho barvy vznikla souvislá svislá, vodorovná nebo příčná řada kamenů soupeřovy barvy. Všechny takto obklíčené soupeřovy kameny se otočí (změní barvu) a hráč je získává. Vítězem je hráč, který má na konci hry na herní desce více kamenů.

Jak je nejspíš jasné, kdokoliv, kdo kdy hrál alespoň piškvorky, pochopí princip za několik málo vteřin. Hra probíhá ve svižném tempu, je tedy třeba taktizovat za pochodu, a výsledkem je zábavná a dynamická hratelnost. Hra na pohled nevypadá nijak zvlášť k světu, ale její minimalistické provedení je funkční, o tragédii se tak nakonec rozhodně nejedná. Fanoušci deskových klání libovolných druhů s Reversi nešlápnou vedle.