Returnal

Verdikt

Havaruj, bojuj, zemři, probuď se znovu. Returnal je nově představený mix sci-fi akce a hrátek s časem. Moc bližších informací o jedné z prvních potvrzených exkluzivit pro PlayStation 5 zatím nemáme, ale to se jistě časem změní. Datum vydání prozatím také oznámeno nebylo.

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Housemarque
Štítky: sci-fi, thriller, adventura, akční

A zase ten film Na hraně zítřka. V Returnal se stejně jako v Deathloop a zmíněném filmu neustále opakují proběhlé události poté, co zemřete. Ve hrách pro tento mechanismus máme pojmy rogulike a roguelite, nicméně tyto dvě hry umí návykovou smyčku zaonačit tak, že působí poměrně svěžím dojmem, jelikož celému cyklu dávají alespoň nějaký příběhový smysl.

V Returnal musíte tomuto smyslu přijít na kloub. Ale zatímco v Deathloop jste s každou další smrtí moudřejší ve smyslu rozmístění nepřátel a prvků ostrova, v Returnal se s každou vaší smrtí mimozemský svět kolem vás změní k nepoznání. Tedy přesně naopak se s každou vaší smrtí komplikují vaše vzpomínky, až úplně zapomenete, jak to tu vypadalo na samotném začátku.

Za tímto mysteriózním závojem se ukrývá už docela obyčejná střílečka viděná z pohledu třetí osoby. Nepřátel bude požehnaně, stejně jako projektilů ve vzduchu. Rodokmen studia Housemarque se tu tedy nezapře, i když má trailer mnohem vážnější tón.

Returnal zatím nedostává datum vydání, ale půjde o exkluzivitu PlayStationu 5.