Resident Evil Village: Shadows of Rose

Verdikt

Příběh bude konečně kompletní. DLC Shadows of Rose přijde s uzavřením nedořešených tajemství již 28. října.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Capcom
Štítky: horor, střílečka, datadisk, survival, dlc, akční

Příběhové rozšíření Shadows of Rose pro Resident Evil Village dorazí 28. října. Dle nejnovějších zpráv by přibližně čtyřhodinové DLC s Ethanovou dcerou Rose v hlavní roli mělo zakončit příběh rodiny Wintersových v rámci celé herní série. Na proběhlé Tokyo Game Show to pro IGN Japan potvrdil režisér hry Kento Kinošita.

Ať už se tedy Resident Evil v devátém díle vydá kamkoliv, uvidíme v něm nového hrdinu, hrdinku či nějaké navrátilce, kterým se tahle série survival hororů nějakou dobu nevěnovala.

O budoucí plány se nicméně vývojáři odmítli podělit – namísto plnohodnotné devítky si tak zatím budeme muset vystačit s remakem kultovní čtyřky, případně s chystanými streamovanými verzemi sedmičky, Village a remaků dvojky a trojky pro Switch.

Producent Resident Evil Village Masačika Kawata se namísto pokračování rozpovídal o chystaném rozšíření, které vám umožní celou hru odehrát z pohledu třetí osoby s kamerou za zády, jakou disponuje většina starších dílů.

„Stálo nás to skoro stejně úsilí, jako bychom vytvářeli úplně novou hru,“ prohlásil Kawata. „Stejná hra zároveň může být velmi odlišným zážitkem, když si ji zahrajete ve třetí osobě.“ Pro tvůrce prý šlo o výzvu, především co se týče animací, kterých je ve Village na poměry série nebývalé množství.

Nová kamera dorazí do Resident Evil Village v rámci DLC Winters' Expansion společně s příběhovým rozšířením s Rose a s dodatečným obsahem pro režim Mercenaries, kam coby hratelné postavy přibydou Lady Dimitrescu, Karl Heisenberg a Chris Redfield. Celé rozšíření si můžete pořídit samostatně, pokud vlastníte základní hru, případně v rámci kompletní Resident Evil Village Gold Edition.