Resident Evil 4 (Remake)

Verdikt

Po omlazovací kůře dvojky a trojky se dočká i čtvrtý díl slavné hororové série. A vypadá to, že bude opět oč stát. Staronový RE4 by měl vyjít 24. března 2023.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Capcom
Štítky: horor, hd remake, střílečka, zombie, third person, survival, akční

Capcom nedávno uspořádal showcase věnovanou výhradně sérii Resident Evil. Vedle nové edice Resident Evil Village a jejího DLC Shadows of Rose se na ní prezentovala zejména chystaná předělávka Resident Evil 4. Hned na úvod jedna dobrá zpráva – na vydání nebudeme čekat dlouho, termín je v této chvíli stanovený na 24. března 2023 pro PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Kromě data vydání jsme se dočkali také dvojice videí v podobě druhého traileru a pětiminutových záběrů z hraní. Ukazují úvodní sekvenci s Leonovým příchodem do vesnice a bystří pamětníci si na nich patrně povšimnou prvních změn.

Těch samozřejmě doznala v první řadě grafika společně s uživatelským rozhraním, ale i značně potemnělejší atmosféra či herní mechanismy, které naznačují, že v remaku některé pasáže budete moct díky plížení řešit tiše. Zároveň bude Leon moct odrážet nepřátelské útoky za pomoci nože, případně jím dodělávat omráčené nepřátele, ale pozor – kudla se mu postupně opotřebovává.

Jedna drobnější příběhová změna už stihla část internetu naštvat – v původním Resident Evil 4 můžete v úvodu zachránit pejska chyceného do pasti, který vám pak na oplátku pomůže v jednom ze soubojů. V předělávce ale Leon přichází příliš pozdě.

O akci v remaku každopádně nebude nouze, jak naznačuje další část ukázky, kde nechybí doktor Salvador ani bodrý obchodník, s nímž můžete nově směňovat speciální předměty za ty nalezené. Z novějších dílů si pak předělávka půjčuje například crafting munice, omezený políčkový inventář ale samozřejmě zůstává. Úprav doznají i quick-time eventy, kterých značně ubyde a zůstanou prakticky jen v situacích, kdy vás nepřátelé zachytí během potyčky.

V novém traileru se pak představují další staré známé postavy od špionky Ady Wong přes vědce Luise Seru až po vládní agentku Ingrid Hunnigan.

Z rozhovoru pro PC Gamer s producentem Jošiakim Hirabajašim pak vyplývá, že se v remaku Resident Evil 4 rozhodně nebude krátit, jako se to stalo některým částem trojky. Resident Evil 4 by tak měl být přibližně stejně dlouhý jako originál, který byl oproti svým předchůdcům prakticky dvojnásobný. Počítejte tedy s herní dobou okolo 15 hodin.

Součástí remaku bude zřejmě i původně samostatné DLC Separate Ways s Adou Wong. Na rozdíl od remaku druhého dílu ji nebude dabovat Jolene Andersen, ale herečka Lily Gao, která ji hrála ve filmu Welcome to Raccoon City.