Red Remover

Verdikt
80

Principem jednoduchá, ale zábavná logická rychlovka o fyzice. Milovníky logických her jistě potěší.

Další informace

Výrobce: The Game Homepage
Vydání: 26. ledna 2010
Štítky: zdarma, browser-gaming, na postřeh, nejhranější na starých hry.cz, logické

Úkolem této logické hry, jak už její anglický název napovídá, je odstranit všechny červené objekty z hrací plochy. Zatímco světle červené objekty odstraníte pouhým kliknutím, u tmavě červených budete muset taktizovat. Další rovinu hratelnosti přidávají zelené objekty, které musí na hrací ploše zůstat. Ze začátku se může hra zdát trochu přímočará, ale v pozdějších úrovních platí pro různé objekty různá gravitace a přidávají se další herní prvky.

Když řešení zdárně vymyslíte, trvají úrovně Red Remover maximálně půl minuty, ale kámen úrazu leží právě v onom vymýšlení. Prvních deset patnáct úrovní s tím nebude mít problém nikdo, jedná se o primitivní dvě tři kliknutí na zcela jasná místa, ale později zřetelně přituhne a přijít na správný postup klidně chvíli času zabere.

Základ logických problémů ve hře je vždy stejný - odstranit červenou, zachránit zelenou, u modré to je jedno. Samotné hlavolamy už se ale úroveň od úrovně liší. Někde budete muset časovat odstraňování podpůrných pilířů, aby se padající předměty příhodně srazily, jindy zase nechat věž kostek převážit na správnou stranu a podobně. Úrovní je celkem 45, ale posledních pět se odemkne pouze v případě, že předchozích čtyřicet dokončíte za předepsaný počet kliknutí a také v bonusovém módu, kdy máte omezený rozhled. A to už vážně není žádný med.

Třešničkou na povedeném logickém dortu je možnost vytvořit si plnohodnotnou úroveň ve vestavěném editoru. Pokud tedy máte tvořivé ambice, či se jen chcete posmívat známému, který nepřijde na řešení vaší geniální hádanky, Red Remover nezklame. Graficky je sice velice jednoduchý, avšak rychlá, ale zároveň taktická hratelnost odsouvá vizuál na pozadí do zóny nedůležitosti. Pro příznivce logických her je Red Remover jasná volba.