Rebel Inc.

Verdikt
85

Pokud hledáte promyšlenou a komplikovanou strategii, která má však své kořeny zapuštěny v reálném světě, Rebel Inc. bude pravou volbou. Když jí dáte šanci, jen tak vás nepustí.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Počítač

WindowsWindows

14,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Ndemic Creations
Vydání: 15. října 2019
Štítky: válečná, mobilní hry, budovatelská, simulace, strategie

Autoři titulu Plague Inc. zvážněli a ve své nové hře po vás nechtějí zlikvidovat svět zákeřnými viry, nýbrž rozvíjet a stabilizovat problémové oblasti třetího světa. 

Je vám do rukou vložena správa provincie, její ekonomický rozvoj i vojenská integrita. Vaším cílem je získat kontrolu nad všemi oblasti, stabilizovat společnost, eliminovat hrozby vojenské, sociální i ekonomické. Je toho hodně a při prvních hrách se budete cítit zahlceni. A přestože jde stále o silně zjednodušenou simulaci, možná si díky tomu uvědomíte, jak komplikovaný proces to ve skutečnosti je. A že nestačí vojensky sesadit diktátora a doufat, že se celá zem sama nějak vzpamatuje. Nevzpamatuje.

Hra nabízí tři hlavní oblasti rozvoje. Začněme civilisty. Sociální zabezpečení neexistuje, komunikace jsou v dezolátním stavu a ekonomika v troskách. Jestli se má zem dostat na správnou cestu, musíte jejím obyvatelům systematicky pomáhat. Je důležité sledovat, které problémy jsou v daných regionech důležité a plánovat dopředu. Tím si zajistíte podporu lidí. Pozor si však dejte na inflaci. Příliš horlivé investice vás mohou přivést k bankrotu.

Společnost se musí zároveň budovat z vrchu. Musíte tak investovat i do vládních operací. Je potřeba si například dát velký pozor na korupci, která vás dovede snadno přivést k prohře. Dále potřeba rozšířit váš dosah do všech oblastí, zřizovat místní úřady, připravit se na přechod k demokratickému zřízení a zavést justiční systém. K ruce máte i spoustu dalších možností – lokální milice, pomoc zahraničích nevládních organizací atp. Vše má své výhody i úskalí.

Nakonec vám hra do rukou dává moc vojenskou. Dříve či později se na scéně objeví rebelové, kteří se nespokojí se zaváděním nových pořádků. Spolehnete se na mezinárodní pomoc nebo začnete cvičit vlastní armádu? Jak daleko v represích zajdete je čistě na vás, můžete se také pokusit přizvat rebely k řízení země a uzavřít s nimi příměří. Což je také nejlehčí cesta k vítězství.

Od hry nečekejte velké grafické orgie. Je to strategie plná tabulek a čísel. Je také poměrně obtížná, dokud jí nepřijdete na kloub. Mnohdy je potřeba jednat rozhodně a rychle, hlavně v případě vojenských hrozeb, jindy investujete do budoucích tahů. Nebojte se využít zahraniční vojenské pomoci, stavte základny, ale zároveň dělejte ústupky a bojujte s radikály i tím, že je zapojíte do chodu země. Po pár hrách odhalíte funkční postupy, ale nové mapy a různé obtížnosti vás u hraní udrží. A koupi prémiové verze vám jedině doporučuji.