Real Boxing

Verdikt
60

Real Boxing vypadá nádherně a hraje se dobře. Slibně rozehrané boxerské klání však kazí technické neduhy stejně jako trestuhodně nepromyšlené systémy hry.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Vivid Games
Vydání: 15. listopadu 2012
Štítky: platby uvnitř hry, sport, box, zdarma, akční

Zatímco ve světě velkých platforem se okolo jediného sportu soustřeďuje hned několik videoher aspirujících na titul té nejlepší v daném oboru, mobilní průmysl nabízí prostoru k uplatnění daleko více. Někdy ho je tolik, že jeden titul nemá ve svém žánru pomalu žádnou pořádnou konkurenci. Po dlouhou dobu chyběla i boxerské simulaci Real Boxing. Časy se nicméně změnily a hře už možná nebude stačit nekompromisní grafika. Jak si stojí jako celek?

Real Boxing nabízí několik poctivě zpracovaných herních módů, od rychlého zápasu přes trénink až po kariéru s editorem vlastní postavy. Hru pohání všeobecně oblíbený Unreal Engine, jehož zásluhou vypadá a zní úchvatně. Animace pohybů patří ke špičce a atmosféra vytvořená detailními záběry a dramatickými zvukovými efekty dokáže opravdu strhnout.


Prezentaci notně napomáhá také dobře vyřešené ovládání. Poklepáním na displej provádíte základní údery, různá gesta se potom starají o pokročilejší finty, mezi které patří například háky. Ovládací prvky jsou zakomponovány velmi intuitivně, jednotlivé akce lze řetězit, díky čemuž vzniká věrná podívaná. Každý zákrok, ať už obranný nebo defenzivní ukusuje z celkové výdrže boxera a hra vás tím také chytře nutí pracovat s určitou taktikou.

Někdy to ovšem vede ke značně komickým situacím, které připomínají spíš tahové bitvy s vyčkáváním na protivníkův tah a následný protiúder. Zklamáni jsme rovněž z přehnaném lpění hry na číslíčkách. Vaší postavě lze samozřejmě vylepšovat statistiky a zatímco střet s rovnocenným protivníkem pravidelně vyústí ve strhující bitvu, silnější oponenti vás se vší pravděpodobností nemilosrdně přimáčknou k zemi. Na papírově slabších si naopak zgustnete. Je škoda, že systém upgradu dostal takovou kontrolu nad výsledkem zápasu. A aby toho nakonec nebylo málo, hranici únosnosti tentokrát překročily všemožné technické nedodělky. Bugy, padání hry i problémy se spuštěním, to není něco, na co bychom si v mobilním průmyslu měli zvykat.

Při konečném zúčtování působí Real Boxing jako pravý Jekyll a Hyde. V jednu chvíli jde o přívětivou hru se solidním jádrem, bezproblémovou obsluhou, dostatkem obsahu a ve výborném zpracování, které vytvoří z nejednoho klání intenzivní zábavu. Stačí ale jen chvilka a uštědří vám pod žebra pořádný štulec v podobě hrozných chyb a zoufalého nevybalancování.