Railway Empire 2

Verdikt

Fanoušci železnic můžou zpozornět, ve výrobě je totiž druhý díl vlakové strategie a simulace Railway Empire. Svou železniční velmoc budete moci postavit příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Gaming Minds Studios
Štítky: budovatelská, strategie

Původnímu Railway Empire táhne s jeho datem vydání 26. ledna 2018 již na páté narozeniny a v recenzi jsme ho hodnotili takto: „Zábavný tycoon, kterého trochu zlobí zmatené stavění, a především nepřehledný interface, který se projeví obzvláště v pozdějších fázích hry. Jeho jádro je nicméně ohromně zábavné a pečlivě odladěné.“

Hra se po svém vydání dočkala velkého množství rozšíření umožňujících vám budovat železniční tratě minulosti v Mexiku, Japonsku, Francii, Německu či ve skandinávských zemích. Příští rok se na její úspěch pokusí navázat přímé pokračování Railway Empire 2.

Od dvojky můžete očekávat více téhož. Tvůrci slibují mnohem větší a bohatší mapy, přičemž celé Spojené státy a celá Evropa mají mít obě svou vlastní gigantickou mapu, kteroužto dvojici doprovodí řada menších, koncentrovanějších map zaměřujících se na konkrétní oblasti.

Změn dozná jádro hry, tedy budování železničních tratí, kde se nově budou návěstidla umisťovat automaticky, to samé platí o úpravě okolního terénu. Nádraží budou po vylepšení schopná pojmout až osm samostatných tratí, zatímco mosty si poradí se čtyřmi tratěmi, po nichž profičí na 60 typů páru chrlících lokomotiv.

Jak se budete vrhat do nové hry, zhostíte se role jedné ze šesti postav s vlastními přednostmi a nešvary, s nimiž projedete pěti kampaněmi, odehrajete 14 scénářů coby výzvy a nebude chybět ani volná hra a režim zaměřený jen na stavění.

Railway Empire 2 vyjde někdy v příštím roce na počítačích, PlayStationu 5, Xboxu Series X|S, Switchi a v Game Passu. První Railway Empire teď na Steamu pořídíte se všemi DLC v 79% slevě za 25 eur.