Railway Empire 2

Verdikt

Pokračování povedené strategie pro všechny vlakové fanoušky dorazí již 25. května.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Gaming Minds Studios
Štítky: budovatelská, tycoon, manažer, strategie

Studio Gaming Minds za podpory vydavatelství Kalypso už v minulém roce oznámilo pokračování příjemného vlakového tycoonu Railway Empire. Od tohoto oznámení uběhlo docela velké množství času a v dnešní době už jsme zase o něco chytřejší. Třeba víme, že druhý díl do stanice přijede na čas 25. května.

Oproti původním zprávám navíc tvůrci mají příjemné sdělení i pro majitele konzolí předchozí generace. Nejenže hra vyjde na slíbené počítače, PlayStation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch, ale také na PlayStation 4 a Xbox One. Lehká nepříjemnost se ale týká majitelů Switche, kam se Railway Empire 2 podívá o něco později. Kdy přesně, to se prozatím neví. Aspoň se můžete podívat na novou ukázku.

Stále platí, že pokračování oproti jedničce bude bohatší a propracovanější. Tvůrci se třeba chlubí tím, že vyvést půjde 60 historických strojů, které si lze nabarvit a popsat je iniciály vaší společnosti. Ještě předtím si ale musíte zvolit jednu ze šesti dostupných postav, skrze kterou budete vzkvétajícímu impériu šéfovat. Výběr je důležitý především kvůli tomu, že každá postava má své silné i slabé stránky.

Jako herní píseček zde budou dostupné dvě obří mapy. Jedna reprezentuje celou Evropu, druhá kompletní Spojené státy. Když ale bude chuť na nějaký koncentrovanější zážitek, v nabídce najdete i menší regionální mapy. Z herních režimů můžete projít kampaní složenou z pěti kapitol či čtrnácti scénáři, ale dostupná je také volná hra, beztrestné budování i kooperační multiplayer až pro čtyři.

Stavitelé zase uvítají novinky v rámci budování tratí, kde se nově návěstidla umisťují automaticky. Mosty jsou zase schopné pojmout čtyři tratě, zatímco stanice rovnou osm. Ve vašem snažení vám nebude příliš překážet ani terén, který se automaticky přizpůsobí vašim potřebám.