Railroad Ink Challenge

Verdikt
85

Pokud vás baví rébusy a nevadí vám představa budování dopravní sítě, pak dejte Railroad Ink rozhodně šanci. Odmění vás nejen skvělou výzvou, ale také krásným zpracováním

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Steam

Další informace

Výrobce: Horrible Guild
Vydání: 17. června 2021
Štítky: auta, deskovka, budovatelská, mobilní hry, strategie

Na rovinu říkám, že Railroad Ink Challenge je předělávkou deskové hry. Pokud bych vám to neřekl, možná vás to ale ani nenapadne. Na telefonu se totiž hraje výborně a rozhodně vám nebude chybět, že mapu města nekreslíte skutečnou fixou a kostky se vám nekutálí po stole. 

Railroad Ink patří do žánru „roll-and-write“ her. To znamená, že hodíte kostkami a dané symboly musíte zakreslit do mapy. Mapou se myslí prázdné pole, na kterém vyroste železniční a silniční síť. Zatímco běžně začínáte z jednoho bodu a musíte se rozšiřovat, zde je princip obrácený. Kolem dokola mapy najdete 9 vjezdů, které se v průběhu sedmi kol pokusíte spojit a ideálně uzavřít v jeden fungující systém. 

Každé kolo musíte zakreslit všechny 4 výsledky z kostek. Tam najdete rovné cesty, zatáčky, křižovatky, ale také přestupní stanice. Ty jsou důležité, protože se snažíte spojit železnici a silnici v jeden celek. A čím více výjezdů propojíte dohromady, tím více bodů získáte. Body na vás čekají i za vytvoření dlouhé nepřerušované cesty a obsazení políček ve středu mapy. 

Vedle klasického režimu můžete hrát právě i Challenge, který přidává ještě úkoly a budovy. Ty se snažíte připojit k síti, za což vás čekají bonusy v podobě bodů, ale také třeba možnosti zakreslit více políček. To zpravidla chcete, ale musíte si dát pozor na nedokončené a neuzavřené cesty. Za ty vás na konci čeká bodový postih. 

Je to systém, který je ověřený a skvěle funkční. Navíc musím přiznat, že ačkoliv hru mám i ve fyzické podobě, mnohem raději si ji zahraji na telefonu. Je to prostě snazší a ten rébus stavění dopravní sítě si mohu užít kdekoliv. Hra má navíc krásné zpracování, příjemné ozvučení a velmi hezké animace. Mohl bych něco vytknout? Titul sice obsahuje tutoriál, ale spustí se až po klepnutí na režim „My Challenges“, což je zvláštní. Zároveň si myslím, že za cenu 129 Kč by hra mohla obsahovat alespoň některá malá rozšíření se speciálními kostkami. Bohužel je tu nenajdete.

Ale i tak si jednoznačně zaslouží doporučení, protože funguje naprosto bravurně a pro telefony je jako dělaná.