Quantum Error

Verdikt

Po téměř dvou letech ticha dávají tvůrci najevo, že se na hru nezapomnělo a práce stále probíhá. Kdy přesně ale tenhle děsivý výlet do vesmíru vyjde, zatím nevíme.

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: TeamKill Media
Štítky: sci-fi, horor, vesmír, střílečka, first person, akční

Téměř přesně před dvěma roky se světu představila hororová střílečka Quantum Error běžící na Unreal Enginu 5, která byla jednou z prvních her oznámených pro tehdy stále netrpělivě očekávaný PlayStation 5. Kdo si myslel, že se hry dočká záhy po uvedení nové generace konzolí na trh, ten se o pár let sekl, a přestože se střílečka připomíná nyní, datum vydání stále neprozrazuje.

Můžete se alespoň podívat na nové záběry z hraní a dozvíte se také něco o příběhovém zasazení. Děj Quantum Error vás zavedete do slunné Kalifornie a jejího San Francisca, kde sloužíte coby člen hasičského týmu Garboa Fire Department.

Vše započne tehdy, když váš náčelník Sturgis vyslyší tísňové volání výzkumného střediska Monad Quantum situovaného 30 mil od pobřeží Kalifornie. Na komplex zaútočila neznámá entita, budovy zachvátily plameny a celé středisko bylo uzavřeno.

Vy, kapitán Jacob Thomas, spolu s parťákem Shanem Costou a zbytkem týmu sedáte na vrtulník a letíte vstříc nebezpečí. Uhasíte pár ohňů, pokusíte se zachránit pár civilistů a než se nadějete, budete s pomocí sekery a nejrůznějších zbraní čelit děsivým monstrům. Z jiných dimenzí? Z nepodařených experimentů? Kombinace obojího?

Jak už padlo v úvodu, Quantum Error stále nemá datum vydání, ale Sony tvrdí, že se hry dočkáme již brzy. Nejedná se ovšem o exkluzivitu PlayStationu, jelikož vedle japonské konzole čtvrté a páté generace vyjde rovněž na Xboxu Series X|S.