Quake III Arena

Verdikt
90

Legendární střílečka pro více hráčů. Graficky už dnes neoslní, ale to je také jediné, co se jí dá vytknout - za zastaralým vizuálem se skrývá úplně stejná ryzí zábava jako kdysi.

Počítač

WindowsWindows

14,99 €Steam

Konzole

PlayStation 2PlayStation 2

Nedostupné

Další informace

Výrobce: id Software
Vydání: 2. prosince 1999
Štítky: fps, multiplayer, staré pecky, akční, online

Třídy hráčů? Různá povolání? Odemykatelné vybavení? Taktické vymoženosti? Co vás nemá! V Quake III Arena se můžete spolehnout jen a pouze na svou přesnou ruku, znalost herního prostředí a hráčskou dovednost. Hra vám žádné ulehčení neposkytne ani v nejmenším. 

Tomu se říkalo "krystalicky čistá hratelnost". Postupem času se toto sousloví přeměnilo v novinářské klišé a dlouhodobým čtenářům herních periodik z něj už nejspíš běhá mráz po zádech, ale pravdou zůstává, že bychom pro Quake III jen těžko hledali lepší popis.

Hra je primárně zaměřená na multiplayer, žánrově se jedná o čistou arénovou střílečku pro více hráčů. Nabízí ale i vyžití pro hráče sólistu, který se může pustit do bitev proti počítačem ovládaným protivníkům. Hratelnost je blesková, dynamická, akční a adrenalinová. Jak už bylo řečeno, Quake neposkytuje žádné pomůcky, všechny úspěchy si budete muset vydřít v krvi a potu, ale o to sladší je pak chuť úspěchu, kdy víte, že je opravdu jen vaší zásluhou.

Na sešlosti s kamarády či se známým po internetu - Quake III Arena srší dynamikou a zábavou i dnes, šestnáct let od vydání. K dispozici je na Steamu, takže hledání spoluhráčů a protihráčů by neměl být žádný problém.