Pyramid Solitaire Ancient Egypt

Verdikt
60

Jedno z mnoha zpracování populární verze karetní hry solitér. Tentokrát se jedná o pyramidový solitér, který tvůrci trefně zasadili do starověkého Egypta. Pokud vás solitér baví, ani tato verze nezklame.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Glowing Eyes
Vydání: 24. února 2010
Štítky: browser-gaming, casual, zdarma, karetní, pro hráče do 18 let, nejhranější na starých hry.cz, online, logické

Pyramidová verze hry solitér, tentokrát z prostředí starověkého Egypta. Stylizace je však jediným zvláštním prvkem této hry, pod skořápkou hieroglyfů a pouštních scenérií se skrývá klasická karetní logická hra.

Vaším úkolem je odstranit karty z hrací plochy. Odstranit můžete vždy jenom dvě karty, jejichž součet je roven 13. Eso má hodnotu 1, jack je za 11, královna za 12 a král má hodnotu 13, je jej tedy možné odstranit samostatně. K dispozici je políčko nazvané "Temp Card Store", kam lze jednu kartu odložit a zvýšit tak párovací možnosti. Dále můžete využít tlačítko "Undo", které vás vrátí o tah zpátky.


Hra je tak ve výsledku jakýmsi hybridem mezi západní verzí hry Mahjong a klasickým solitérem. Vzhledem k předem daným párům, které je možné odstranit, hra trochu ztrácí variabilitu a zábavnou nepředvídatelnost svých ostatních verzí. Pokud lze odstranit více párů v jednom kole, je sice třeba se zamyslet, ale co se týče potřeby taktizovat, se hra tradičnímu solitéru nevyrovná.

Graficky se jedná o vcelku pohlednou záležitost, ačkoliv samozřejmě nesmíte čekat zázraky. Hra je pět let stará a vypadá tak, jak byste od flashové hry nejspíš čekali - primitivně. Vizuál však neurazí, zvuky jsou jednoduché, hudba bohužel chybí. Pyramid Solitaire se nicméně klidně může stát prostředkem k odreagování, pokud hledáte nějaké lehce neotřelé pojetí tradiční karetní hry. Hra rovněž nevyžaduje registraci ani přihlašování, což je rozhodně příjemné.