Puzzle Quest 3

Verdikt

Kdo tvrdí, že klasická formule spoj-tři nejde ozvláštnit, pravděpodobně nehrál Puzzle Quest. První dva díly se setkaly s obrovským úspěchem - jak dopadne třetí, se dozvíme ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Infinity Plus Two
Štítky: fantasy, spoj tři, hlavolamy, logické

Je to teprve týden od akvizice studia Infinity Plus Two ze strany 505 Games a už se dozvídáme, co z tohoto spojení vzejde. Chystá se pokračování legendárního Puzzle Questu – RPG naroubovaného na jeden z nejklasičtějších mobilních systémů známý jako spoj tři (proslavený Candy Crushem).

Puzzle Quest 3 vás po příběhové stránce vezme 500 let do budoucnosti od prvního dílu, nechá prolézt křížem krážem Etherii a bude se po vás chtít „odhalit pravdu posledních slov Rudého draka“. Tvůrci lákají na vylepšený tahový systém a hodlají otřást žánrem novými a originálními mechanismy.

Puzzle Quest 3 bude na rozdíl od svých předchůdců free-to-play, s čímž mají ale v Infinity Plus Two bohaté zkušenosti. Zdarma jste si mohli zahrát jejich licencované hry Magic: The Gathering – Puzzle Quest a Marvel Puzzle Quest, ale také skvělé Gems of War.

Studio zároveň v roce 2019 vytvořilo Puzzle Quest: The Legend Returns, což je remaster původního dílu určený pouze pro Switch. Celá série přilákala na 32 milionů hráčů a vydělala tvůrcům 4,3 miliardy korun. 

Puzzle Quest 3 vyjde během letošního roku na počítačích a telefonech, přičemž další platformy budou oznámené časem.