Push & Pop

Verdikt
80

Hledáte-li jednoduchou hru na příležitostné hraní, která vám ale zavaří mozkové závity? Push & Pop bude skvělou volbou. Jedná se o takovou kombinaci 2048 s Tetrisem.

Další informace

Výrobce: Rocky Hong
Vydání: 5. září 2017
Štítky: arkáda, puzzle, mobilní hry

Občas člověk zcela nečekaně narazí na klenot. Takový mám pocit z hraní titulu Push & Pop, který sice vypadá na primitivní jednohubku, ale zabaví vás klidně na hodiny. Ovládá se však stále jednoduše a nevyžaduje super-výkonný telefon. 

Pamatujete si ještě na hru Threes!, případně mnohem rozšířenější klon 2048? Hráči pohybovali s plochou, spojovali dílky a snažili se co nejdéle udržet herní pole volné. Z této hry budete mít podobný pocit, i když inspiraci hledá také v Tetrisu. Ovládáte postavu, i když jsou to spíše dvě kostky na sobě, která se pohybuje vybraným směrem, dokud nenarazí. U toho přesouvá kostky na ploše. Po každém tahu se na herním poli objeví také něco nového, většinou nová kostka k přesunutí.

Jakmile však kostky vyplní celý řádek nebo sloupec, zmizí, místo nich se objeví vítězné body a vy si na chvíli můžete oddechnout. Jste takovým skladníkem, který neustále přesouvá a třídí. Sami se snadno dostanete do situace, kdy vám v záchraně pomůže jen šťastná náhoda, že se nově příchozí kostka objeví na místě, kam byste ji jinak sami už nedostali. Po chvíli také přijdou nové překážky, kterými nemůžete hýbat. 

Ve své podstatě se jen hýbete, přesouváte a snažíte se dostat kostky do správných pozic. Rychle vám však dojde, že bez strategie a plánování se daleko nedostanete. Hudba a vizuální zpracování tomu nejdou naproti a hra ve mně evokuje rychlé hříčky, ve kterých jde spíše a o rychlost než rozvahu. I proto jsem první hry rychle prohrál. Rytmus doslova nutí posouvat v rychlém sledu. Snadno však uděláte chybu.

Push & Pop má tak jednoduchý princip, že se do hry rychle dostanete a klidně u ní vydržíte hodiny. Vizuální zpracování a hudební stránka nabádají spíše k bezmyšlenkovitému hraní, přestože pro úspěch vyžaduje spíše plánování a promýšlení. Rozhodně ji však musím doporučit. Reklamy v obraze jsou sice trochu otravné, ale za 50 Kč je můžete zcela odstranit.