Psychonauts 2

Verdikt

Vývoj se sice protahuje, ale na pokračování nenápadné, ale o to stylovější plošinovky Psychonauts se stále usilovně pracuje. Přesné datum vydání výstřední akce však zatím neznáme. Mělo by jít o příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

LinuxLinux

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Double Fine Productions
Štítky: sci-fi, plošinovka, akční

Kultovní 3D plošinovka Psychonauts z pera Tima Schaffera sice nepatřila ke komerčním trhákům, i po letech má ale věrný zástup fanoušků. Ti se již třesou na pokračování, avšak od včerejška víme, že se budou muset třást ještě nějaký čas.

K oznámení Psychonauts 2 od od studia Double Fine došlo už v roce 2015 na akci The Game Awards, vývojářská společnost navíc získala přes 4 miliony dolarů na vývoj skrz crowdfundingovou platformu Fig. V roce 2017 vyšla VR hra Psychonauts in the Rhombus of Ruin, plnohodnotný druhý díl ale nabírá zpoždění a nyní jej potkal další odklad.

Do kůže psychonauta Raze se letos už nepodíváme, aktuálně je v plánu vydání v roce 2021, původně k němu přitom mělo dojít už loni. Na odkladu se dle slov studia podepsala i pandemie koronaviru, která vývojáře přiměla pracovat z domova, což přineslo celou řadu komplikací.

Připomeňme, že studio Double Fine patří mezi nedávné akvizice Microsoftu. Zároveň ale platí, že Psychonauts 2 nevyjdou exkluzivně jen na platformách této společnosti, ale chystají se i na PlayStation, Mac a Linux. Pokud si chcete čekání ukrátit, podívejte se na trailer, jenž svým zpěvem ozvláštňuje Jack Black.