Prší

Verdikt
70

Oblíbená karetní hra v online podobě. Hraní u jednoho stolu s přáteli, ať už o drobné, nebo jen tak ze sportu, se samozřejmě nevyrovná, ale pokud máte chuť si od počítače ukrátit chvíli několika partičkami, funguje bezproblémově.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 17. června 2006
Štítky: karetní, browser-gaming, multiplayer, zdarma, česká hra, casual, pro hráče do 18 let, nejhranější na starých hry.cz, online, společenská

Zatoužili jste někdy po partičce nejklasičtější karetní hry, ale nebyl nikdo po ruce? Nebo jste snad doma zapomněli balíček? Není třeba zoufat, k dispozici je totiž online varianta - Prší, které si zahrajete v prohlížeči kdekoliv.

Pokud jste snad strávili dosavadní život někde pod kamenem a neznáte pravidla prší, vězte, že i přesto vám pravděpodobně přejdou do krve během několika málo minut. Hráči střídavě vykládají karty tak, aby souhlasila barva nebo hodnota s poslední vyloženou kartou. Pokud v ruce nemají nic, co by mohli vyložit, líznou si jednu kartu z balíku. Vyložení esa znamená, že protivník jeden tah stojí, sedmička se rovná líznutí dvou karet, přičemž sedmičky od obou hráčů se sčítají.

Největší slabinou hry je - krom tradičně slabšího grafického zpracování - nemožnost nastavit si pravidla podle sebe. Pokud jste tedy s kamarády zvyklí hrát na to, že červený svršek přebíjí esa a sedmičky, zde si budete muset zvyknout, že tomu tak není a podobně. Pravděpodobně každá parta karbaníků a každá hospoda má svou vlastní variantu pravidel, v online verzi se musíte přizpůsobit té jedné nadiktované.

Jinak hře není co vytknout, funguje rychle a bezproblémově, žádných chyb se nedopouští a může se tak ve chvílích nouze stát vítaným prostředkem k ukojení karbanických abstinenčních příznaků.