Project Windless

Verdikt

Pod pracovním názvem se skrývá adaptace fantasy románu, která má ambice soupeřit o nejvyšší příčky. Projekt je v rané fázi, datum vydání prozatím neznáme.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Krafton
Štítky: fantasy, akční, rpg

Jihokorejské vydavatelství Krafton, které ještě jako Bluehole Studio proslavila především battle royale PlayerUnknown's Battlegrounds, loni krátce představilo svou novou hru s kódovým označením „Project Windless“. Už tehdy se kasalo ambicemi, že by nadcházející epické fantasy RPG od Team Windless nemělo být ničím menším, než korejským Zaklínačem.

Projekt sice stále nemá konkrétní název, Krafton ale uvolnil alespoň dvouapůlminutový trailer s názvem The Nhaga Eater, který vznikl v Unreal Enginu 5 a měl by vám nastínit atmosféru chystané hry.

Ta vzniká na motivy v Koreji populární čtyřdílné knižní fantasy série Nunmureul masineun sae (The Bird That Drinks Tears), jejíž název bychom mohli přeložit jako Pták, který pije slzy. V českém překladu nicméně knihy autora Lee Yeongdoa zatím nevyšly - korejská kritika si jich cení především kvůli využití východní mytologie, tamní fantasy literatura se totiž jinak obvykle spokojí s typickými západními archetypy a bytostmi v podobě elfů, draků a podobně.

Název traileru pak odkazuje na hlavní postavu knih, Kagana Draku, který se ve světě plném bytostí z asijského folklóru živí mýtickými plazy jménem nhágy, což ostatně ve videu plném krve a vnitřností můžete vidět na vlastní oči. Svět série vychází zejména z korejských a indických mýtů, obývá ho čtveřice inteligentních ras - vedle lidí a plazovitých nhág ještě ptáky připomínající rekkoni a skřítci tokebi. 

Konceptuální upoutávka vznikala téměř dva roky a vývoj samotné hry je tak stále víceméně v plenkách. Jak se tedy Project Windless bude hrát, možná v této chvíli neví ani samotní vývojáři. Jeden z inzerátů na obsazení produkční pozice nicméně hru popisoval jako singleplayerový příběhový titul v otevřeném světě.