Project Golden Nekker

Verdikt

Zaklínačské karty táhnou! Nový projekt bude výhradně pro jednoho hráče a měl by nabídnout novou úroveň karetního dobrodružství. Bližší informace ale prozatím tvůrci neuvolnili.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: CD Projekt RED
Štítky: dobrodružná, karetní, adventura

Původně minihra ze Zaklínače 3, později samostatná multiplayerová karetka a z ní vycházející příběhová odnož Thronebreaker. Na virtuální sběratelskou karetní hříčku v rámci jiné hry to Gwent dotáhl opravdu daleko a ani letos bychom neměli zůstat bez další variace. Slibuje to CD Projekt RED prostřednictvím serveru IGN, podle kterého během roku 2022 vyjde nová samostatná singleplayerová hra vyvíjená pod kódovým označením Project Golden Nekker. 

Vývoj Zlatého nekkera momentálně zaměstnává většinu týmu, který se v CD Projektu věnuje Gwentu. Má jít o karetní variaci odlišnou od těch dosavadních, přičemž ani nebude nutné jakoukoliv předchozí hru vlastnit. Nedá se ale vyloučit nějaké provázání jako v případě Thronebreakeru: Karty z něj přibyly i do onlinového Gwentu.

„Nejde o další WitcherTales, ale o něco úplně nového. Chceme poskytnout pohlcující singleplayer těm hráčům, kteří ho preferují před kompetitivním multiplayerovým Gwentem,“ tvrdí komunitní manažer Paweł Burza. O Zlatém nekkerovi se v kuloárech fanoušků Gwentu spekuluje přes dva roky, kdy se tahle kartička objevila poprvé – od té doby se ale nedostala do žádného dosavadního rozšíření. 

Na další informace byli vývojáři poměrně skoupí, takže se zatím můžete podívat akorát na několik konceptů.

CD Projekt zatím nenaznačil konkrétnější datum vydání, IGN ovšem připomíná, že předchozí zaklínačské hry vycházely vždy buď v květnu, nebo v říjnu, s tím, že první polovina roku letos bude patrně patřit hlavně Cyberpunku 2077 a Zaklínači 3 ve verzích pro next-gen. Studio navíc oznámilo termíny, kdy do Gwentu přidá balíky nových karet – jde o duben, červenec, říjen a prosinec, z čehož na IGN soudí, že jako nejpravděpodobnější měsíc vydání Zlatého nekkera se jeví právě říjen.