Project CARS GO

Verdikt
35

Pakliže hledáte závodní hru, ve které nebudete závodit? Nechcete, aby na ni byl hezký pohled? Ale máte rádi chválení a plácání po zádech? Směle do toho!

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: GAMEVIL
Vydání: 23. března 2021
Štítky: mobilní hry, auta, závodní

Krásná auta, řvoucí motory, nebezpečná rychlost a hlavně požitek z jízdy. Tak na to poslední můžete u dnes recenzované hry zapomenout. Nová mobilní hra sice nese slavné videoherní jméno, ale tam to končí.

Project CARS na herní scénu přineslo svěží vítr v podobě víceméně realistického závodění. Kdo doufal v podobný efekt i na poli mobilních her, ten bude šeredně zklamaný. Hra s podtitulem GO se řadí mezi ostatní arkády a ještě je v mnohém přesahuje. Auto zde neovládáte vůbec. Poslední Asphalt vám umožnil možnost automatického řízení, Forza šla ještě dál a řízení neumožnila. Aspoň jste však museli sami stát na plynovém pedálu. Project CARS GO nemá ani to! 

V závodu projíždíte branami, které po vás chtějí v přesný okamžik klepnout do displeje. O zbytek se nestaráte. Když se vám to bude dařit, závod pravděpodobně vyhrajete. Pravděpodobně říkám proto, že mezi jednotlivými úrovněmi je potřeba svůj vůz náležitě vylepšovat. To je samozřejmě dost abstraktní. Sice si zlepšíte ovladatelnost, ale auto stejně neovládáte, takže jde jen o přidávání bodů. 

Na rozdíl od Forzy, která nabídla akční záběry z kamery, se zde nic takového nekonná a na své auto se díváte jak při běžné závodní hře. To má jeden zásadní problém – je to neuvěřitelná nuda. Závod působí staticky, a protože se musíte soustředit jen na průjezd branou, místo řízení máte čas pozorovat co se na obrazovce děje. Všimnete si naprosto bizarní fyziky aut i nelogického ovládání protivníků. Zároveň hra hůře zakrývá grafické nedostatky – zejména v prostředí a okolí tratě. 

Zatímco hra je stále primitivnější a primitivnější, systém vylepšování využívá hned několik měn, nechybí sbírání předmětů, odemykání beden, plnění úkolů, účastnění se časově omezených výzev apod. Nabídka aut není tak široká jak u konkurence, ale skutečné vozy z různých dob nechybí. Stejně tak tratě nabídnou pohled do skutečných prostředí. 

Asi jsem dnes nějaký přecitlivělý, ale po tomto všem je ještě dopálilo, že se mnou hra jednala jak s naprostým ňoumou. Tak asi vidí své zákazníky. Neustále vás tu fiktivní postavy chválí, jaká jste hvězda. U toho vás vedou za ručičku, nedovolí vám udělat jediné rozhodnutí a místy vytváří komické situace. Třeba když zcela rozdrtíte chlubícího se soupeře a hra vám řekne, že je čas vylepšit auto. Proč? 

Project CARS GO je nejhorší závodní zážitek na telefonu, protože vůbec nenabízí závodění. A oproti konkurenci se na něj ani hezky nekouká. Vážně nevím, komu je tato hra určená, ale radím vám, abyste s ní neztráceli čas.