Prehistorik 2

Verdikt
75

Další z klasických plošinovek, na kterou hráči pamětníci vzpomínají se slzou v oku. Je k dispozici zdarma, můžete si ji zahrát ve svém prohlížeči.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaArchive

Ostatní platformy

MS DOSMS DOS

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Titus
Vydání: 18. května 1993
Štítky: arkáda, plošinovka, staré pecky, akční

Když už se zmíní staré zlaté pecky jako Prince of Persia, Golden Axe, Jungle Book či Lion King, většinou se jedním dechem dodává i Prehistorik 2. Akční plošinovku s věčně hladovým neandrtálcem v hlavní roli měl doma ve svém obstarožním počítači snad každý.

Hře už je přes dvacet let - také podle toho vypadá její pointa. Jediným cílem hry je proskákat na konec úrovně, po cestě posbírat a ideálně zkonzumovat co nejvíce pochutin, a příležitostně přetáhnout medvěda či jinou divou zvěř po lebce kyjem. Ačkoliv se tedy nejedná o intelektuální traktát - hlavním hrdinou je přeci jen pračlověk - vůbec to nevadí. Lákadlem Prehistorik 2 je dnes nostalgie. Té nabízí hra vrchovatou porci.

Hru můžete spustit v prohlížeči a bez nutnosti instalace si ji rovnou zahrát. Nic vám tak nebrání ve výletu zpět do dětských let, kdy člověka ještě neobtěžovaly žádné povinnosti či placení účtů. Hra je stále příjemně hratelná, ačkoliv ji občas může znepříjemnit nepříliš responzivní ovládání. To však herní veteráni s přihlédnutím k požehnanému věku tohoto díla jistě rádi odpustí.