Prehistorik

Verdikt
60

Klasická plošinovka z roku 1991. Pravděpodobně jste ji hráli za mladých let, a pokud si ji chcete připomenout a zavzpomínat si, můžete, a to zcela zdarma a ve svém prohlížeči - bez nutnosti instalace.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Další informace

Výrobce: Titus
Vydání: 14. února 1991
Štítky: browser-gaming, zdarma, retro, plošinovka, staré pecky, online hry, akční, online

Ve výčtu slavných plošinovek dob dávno minulých nesmí chybět několik velikánů. A vedle počinů typu Flashback, Prince of Persia či Aladdin, se směle může postavit i Prehistorik. Známější a oblíbenější je sice jeho pokračování - které si zde můžete také zdarma zahrát - ale fanoušků prvního dílu by jistě také nebylo k nalezení úplně málo.

Cíl hry je nepřekvapivý - stejně jako v pokračování se zmocníte pračlověka a pokusíte se s ním projít úrovně plné nástrah, ohňů, medvědů a jiného pravěkého bordelu, který si už brousí zuby na neandrtálský zákusek. Pokud se pračlověk nejen že zákuskem nestane, ale ještě sám dorazí na konec úrovně s plným břichem, o to lépe. A o to lepší skóre, samozřejmě.

Žádný filozofický přesah tedy nečekejte a směle do mlácení kyjem. Jenom pozor, Prehistorik už má na krku pětadvacet let. Nalijme si čistého vína, ono ani pokračování, Prehistorik 2, se nehrálo úplně medově a k dynamickým zážitkům plošinovek vyšlých o něco později mělo na hony daleko.

Asi tedy budete vědět, která bije, když se řekne, že dvojka se oproti jedničce hraje ještě znamenitě. Ta totiž dělá svému prehistorickému jménu opravdu čest a svůj věk dává pod hráčovýma rukama patřičně najevo. Ovládání je příšerně prkenné, reakce postavy zpomalené. To smíchejte s velikou náročností na přesnost skoků i útoků, a frustrace je na světě.

Pokud se tím ale nenecháte zaskočit, jako výlet do vzpomínek a zasnění nad bezstarostnými léty může tato hra fungovat parádně. Je zdarma ve své prohlížečové verzi, takže nemusíte nic instalovat, stačí jen spustit a vrhnout se do pravěkého dobrodružství.