Prehistoric Kingdom

Verdikt

Možnost postavit si svůj vlastní zábavní park s dinosaury už jsme tu sice měli, ale že by se jednalo o přepychovou záležitost, se říct nedá. Snad se to v Prehistoric Kingdom povede lépe. Datum vydání nicméně prozatím neznáme.

Počítač

WindowsWindows

Steam

Mac OS XMac OS X

Steam

Další informace

Výrobce: Shadow Raven Studios
Štítky: indie hra, budovatelská, dinosaurus, strategie

Loňská simulace zábavního parku s dinosaury nedopadla úplně podle očekávání. Jurassic World Evolution od tvůrců výborného Planet Coasteru měl k dokonalosti daleko, a nepomohla ani licence filmu s dabujícími herci a slušný vizuál s pěknými animacemi vymřelin. Doufejme, že bude podobná strategie Prehistoric Kingdom zábavnější.

Tvůrci o své inspiraci v titulu Frontier Developments nemluví, ale jejich prezentace alfa verze „zoo“ tycoonu Prehistoric Kingdom to dělá za ně. S lehkou nadsázkou by se dalo říct, že jde o dvě totožné hry, z nichž jedna vsází na licenci a druhá to zkusí bez ní.

I v Prehistoric Kingdom máte k ruce mocné nástroje, které vám umožní formovat prostředí, doplnit ho o kamení, stromy, vodu a následně v něm vybudovat zábavní park plný elektrických plotů s dinosaury uvnitř.

Řešíte bezpečnost parku, zájem návštěvníků, hledáte nové vyhynulé druhy, které byste mohli replikovat, starat se o ně, bojujete s nepříznivým (až katastrofickým) počasím, projíždíte se po parku v džípu a tak dále. Vše je pro vás připravené v kampani, jednotlivých scénářích, sandboxu, a je zde i takzvaný Staff mód, ve kterém vám odpadne řízení parku a stanete se jen pečovatelem zvířat.

Pokud se vám líbí, co právě čtete a sledujete na videu, můžete si to rovnou vyzkoušet v demu na Steamu. Jde o pre-alfa verzi Prehistoric Kingdom, která nabízí teraformaci, osm zvířat a jejich základní potřeby, řiditelná vozidla, základní management a 20 objektů pro režim editace mapy. Zatím ale není znám ani rok vydání.