Power Rangers: Battle for the Grid

Verdikt

Zordone, teleportuj nás na velín! Bojovka s pestrobarevnými strážci vesmíru vyjde v dubnu 2019.

Další informace

Výrobce: nWay
Štítky: bojová, akční

Mortal Kombat 11 na sebe sice strhává značnou část pozornosti fanoušků bojovek, ale pokud vám požírání mozků, vytahování střev, štěpení těla a podobné nechutnosti nic neříkají a zároveň jste vyrostli na pestrobarevných Strážcích vesmíru (neplést se Strážci galaxie), pak se na vás brzy usměje štěstí. Chystá se totiž cross-platformní bojovka Power Rangers: Battle for the Grid.

U nás se Strážci vesmíru možná netěší takové popularitě, ale za oceánem jde o kult. Nové série vycházejí rok co rok dodnes, tedy dlouhých 25 let. Objevily se tři filmy (poslední v roce 2017), záplava hraček, komiksů, a ani těch her není ve výsledku málo. Téměř každý rok od roku 2000 vyšla alespoň jedna.

Strážcům vesmíru se před dvěma lety podařilo zabodovat na mobilní platformě s onlinovým titulem Power Rangers: Legacy Wars, který zaznamenal 45 milionů stažení. Za hrou stojí studio nWay, které se pokusí tento úspěch zopakovat s novou bojovkou Power Rangers: Battle for the Grid. Ale nebojte, tahle vyjde všude vyjma mobilů.

Už v dubnu si zabojujete v kůži a barevném latexu ikonických hrdinů z celého univerza Strážců vesmíru, a to na PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi. Později dojde i na PC. Důležité je, že se počítá s cross-platformním hraním mezi uvedenými platformami. Z této funkce bude těžit matchmaking, zároveň se vám přenese postup hrou z jednoho zařízení na druhý. Je proto škoda, že PS4 ještě není do cross-platformingu zahrnutá (a bůhví, jestli bude časem zpětně).

Je rovněž škoda, že se o hře vycházející za tři měsíce nic nedozvídáme. Víme jen, že půjde o týmovou bojovku hrdinů a záporáků. Mezi obsaženými postavami naleznete Jasona Leeho Scotta (červeného strážce), Giu Moran (žlutou strážkyni), Tommyho Olivera (zeleného strážce) a zlouna Lorda Drakkona.

Tvůrci se dušují, že jejich nová „graficky strhující“ hra bude přístupná nováčkům díky zjednodušenému soubojovému systému, přičemž platí vyčpělé úsloví „easy to learn, hard to master“, ze kterého by měli mít radost všichni hardcore hráči a fanoušci žánru.

Počítejte s online turnaji a misemi, po vydání se objeví nové herní módy a postavy. Některé z nich v rámci season passu, který je součástí sběratelské edice za 40 dolarů. Samotná hra je pak naceněna 20 dolary. V každém případě je k předobjednávce exkluzivní skin pro zeleného strážce. Zatím musíte vycházet jen z nicneříkajícího traileru a obrázků, ale v následujících týdnech se snad objeví i pořádné záběry z hraní a představí se mechanismy a módy. Takže, ech, morfujeme?