Pou

Verdikt
50

Klasický simulátor, který se soustředí na malého mimozemšťana, o nějž se hráč stará podobným způsobem jako o někdejší fenomén Tamagoči. Pou nabízí vysokou míru přizpůsobení a spoustu obsahu, přesto nedokáže zakrýt fakt, že se jedná o prostou hříčku téměř bez jakýchkoli herních prvků. Milovníci podobných her si však mohou ke stávajícímu hodnocení několik procent přidat.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Paul Salameh
Vydání: 5. srpna 2012
Štítky: tamagoči, zdarma, budovatelská, platby uvnitř hry, simulace

Stejně jako všude jinde v žánru platí, že jakkoli je Pou roztomilý, je zároveň i zcela nesoběstačný a hráč musí hlídat jeho spokojenost na několika frontách. Poua je potřeba krmit, mýt a dopřávat mu vyvážený poměr pohybu a spánku. 

Toť základ. Mimoto ve hře narazíte na poměrně slušné množství miniher, kterých se lze s mimozemšťánkem zúčastnit a našetřit si v nich zlaťáky. Za utržené mince lze v obchodě nakupovat obrovské množství oblečků, doplňků, dekorací nebo nových prostředí, po nichž se potom bude Pou pohybovat. Hra se navíc může pochlubit překvapivě hezkým a funkčním uživatelským rozhraním, plus nezanedbatelný je rovněž fakt, že Pou, ačkoli připomíná trojúhelníkovou bramboru, vypadá skutečně roztomile.


Jestliže se tedy řadíte mezi fanoušky podobného oddechového konceptu, budete spokojeni a Pou vás k sobě připoutá na dlouhou dobu. Ostatně, ony miliony spokojených uživatelských recenzí hovoří jasně. Každý hráč, který to myslí byť jen trochu vážně, ale bolestně pocítí přítomnost mikrotransakcí, neustálé výzvy, abyste zapnuli aplikaci a zkontrolovali, co brambůrek vyvádí a především absenci tradičních herních mechanismů. Jinými slovy, Pou může být i zajímavým titulem, ale jen pro určitou skupinu populace.