Potion Craft: Alchemist Simulator

Verdikt

Baví vás míchat elixíry? Nebo jste si to alespoň vždycky chtěli zkusit? Potion Craft je vám k službám. Plná hra by měla vyjít ještě letos, zatím je k dispozici bezplatné demo.

Počítač

WindowsWindows

Steam

Další informace

Výrobce: niceplay games
Štítky: casual, fantasy, experiment, logické, simulace

Minihra s vařením lektvarů byla v Kingdom Come: Deliverance docela věda, která se vám s trochou snahy i mohla zalíbit. Nás rozhodně nadchla, protože podobné simulační prvky v uvěřitelněji pojatých hrách mají své opodstatněné místo. A co byste řekli hře, která z této Jindrovy dobrovolné aktivity dělá svou hlavní náplň?

V menší indie hře Potion Craft: Alchemist Simulator se z vás stane alchymista, jehož denním chlebem je vaření všelijakých lektvarů. Každé ráno posbíráte plody ze své zahrádky a s pomocí několika miniher (ano, i minihra jedné hry může mít vlastní minihry!) připravujete nejrůznější lahůdky a blivajzy.

Vaření je založené na fyzice, takže ručně zpracováváte bylinky v hmoždíři, následně je vhazujete do hrnce, pod nímž pomocí měchu rozdmýcháváte oheň a postupně přiléváte další suroviny z nádobky. Nicméně takový lektvar musíte nejprve vynalézt, k čemuž slouží další minihra připomínající nahodilé bloudění v mlze. Nikdy nevíte, jaký lektvar zrovna objevíte.

Celý tento proces samozřejmě nepodstupujete jen tak pro srandu králíkům, přede dveřmi vašeho obchůdku už nervózně podupává zástup zákazníků, kteří potřebují zahojit své rány nebo se posilnit před nadcházejícím bojem. Je na vás určit, jaký lektvar je pro jejich problém nejvhodnější a zároveň je můžete skrze vyjednávání slušně natáhnout.

Peníze potřebujete na nákup surovin, které na vaší zahrádce nerostou, ale zase nebuďte příliš chamtiví, jinak se zákazníci nevrátí. Udržujete si s nimi totiž určitý vztah a i takový alchymista má ve výsledku moc ovlivnit celé město.

Jak jste si jistě povšimli, Potion Craft: Alchemist Simulator má nádhernou, středověkem inspirovanou grafiku, která samotná dokáže nalákat. Pokud vás zajímá, jak se něco takového hraje, zamiřte na Steam, kde je k dispozici demo. Plná hra by měla vyjít ještě letos.