Port Royale 4

Verdikt

Už jenom pár měsíců a budete se moci postarat, aby vaší posádce rozhodně nikdy nedošel rum. A ani nikomu jinému. Nebude se však jednat o jedinou komoditu - pokud můžeme soudit podle předchůdců, čeká na nás propracovaný ekonomický systém a trnitá cesta ke trůnu karibského mogula.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Gaming Minds Studios
Štítky: námořní, obchodní, strategie

Nový díl námořnické strategické série Port Royale se svého oznámení dočkal na loňském Gamescomu. Od té doby o hře nebylo příliš slyšet, i když jsme věděli, že kromě budování flotily, měst a obchodování čtyřka nabídne poprvé v historii značky taky tahové námořní bitvy. A teď toho víme ještě víc. Plná verze vyjde letos v září a ještě předtím se budete moct zapojit do uzavřené bety.

Port Royale 4 se bude odehrávat v 17. století, kdy o vládu nad Karibikem soupeřily hned čtyři tehdejší velmoci. Hrát tak budete moct za Španělsko, Anglii, Francii nebo Nizozemí. Každá ze zemí má svůj specifický herní styl a přednosti. Ujmete se mladého vůdce malé kolonie, který z pozice guvernéra musí z drobného osídlení časem vybudovat živý obchodní uzel.

Klíčové budou produkční řetězce, které se mohou táhnout hned přes několik karibských ostrovů a pokrývat rostoucí poptávku konkrétních měst po rumu, drahých látkách a tak dále. Na lodních cestách budete muset brát v úvahu počasí, ostrá skaliska i mělké vody, aby váš náklad vždy dorazil včas a v bezpečí. Na pozoru se musíte mít i před piráty. Úspěšným doručování poroste nejen sféra vašeho vlivu, odemknete si jím také nové budovy, lodě a další výhody.

Systém námořních bitev se změní na tahový, kde můžete udílet rozkazy až osmi lodím naráz a správnou taktikou jít štěstíčku naproti i v těch nejzoufalejších situacích. Plavidla by měla být historicky věrná předlohám z konce 16. století a průběhu 17. století.

Čtveřice kolonizujících mocností slibuje stejný počet singleplayerových kampaní, v nichž si můžete vybrat také směřování vašeho konkrétního vůdce. Cítíte se být spíše průzkumníkem, obchodníkem, bukanýrem, anebo poplujete pod pirátskou vlajkou? Všechny mají své výhody a nevýhody.

V případě, že si Port Royale 4 předobjednáte, získáte přístup do uzavřené bety. V ní najdete tutorial, kompletní singleplayerovou kampaň za Španěly a volný mód, kde si ale zatím zahrajete právě pouze za Španělsko.

Plná verze hry pak vychází 25. září 2020 na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.