Pool Live Tour: Champions

Verdikt
75

Zábavná kulečníková hra, ve které se naživo utkáte s hráči z celého světa. Pokud vás podobný styl her baví, určitě vyzkoušejte, Pool Live Tour: Champions totiž vypadá dobře a dobře se i hraje.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

FacebookFacebook

ZdarmaFacebook

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 14. října 2016
Štítky: browser-gaming, multiplayer, platby uvnitř hry, kulečník, zdarma, česká hra, mobilní hry, online hry, online, sportovní, od českých výrobců

Je možné, že i pokud se nijak zvlášť neorientujete v herním světě, o hře Pool Live Tour jste již slyšeli. Tato kulečníková záležitost si získala úctyhodný počet příznivců po celém světě. Je tedy jasné, že když její autoři z českého studia Geewa přišli s novou hrou plnou koulí, stolů a tág, očekávání byla velká. Už nyní si ale můžeme prozradit, že žádné obavy nejsou potřeba, novinka se totiž povedla.

Pool Live Tour: Champions se soustředí čistě na kulečníková klání živých protivníků. Rozhraní je sympaticky jednoduché, hra vás nezatěžuje nepřehlednými nabídkami či deštěm možností a statistik. Menu nabízí pár nabídek k týmu, nákup tága, ale všemu dominuje tlačítko ke spuštění hry.

Jasné a čisté zaměření na samotné hraní je rozhodně dobře, protože jeho provedením hra exceluje. Ovládání je bezproblémové, tágo se chová v drtivé většině případů tak, jak po něm chcete. To samé platí i o koulích, protože fyzikální model netropí žádné neplechy a je perfektně uvěřitelný. Potěší zejména realistické chování koulí u krajů stolu, které lze lehkým dotykem opravdu poslat po mantinelu, tedy přesně tak jako ve skutečnosti. Zkušenější hráči pak samozřejmě využijí i možnost udělovat kouli libovolnou rotaci.

Hra představuje arénový systém s různými ligami a žebříčky. Podle toho, jak se vám bude v duelech dařit, se budete umisťovat. Úspěchy v nižších soutěžích vám zaručí postup do vyšších a podobně - ale pozor, při prohrách zase body ztrácíte, hra je v takovém případě nemilosrdná, a když se nedaří, těžce nabrané body se rozutečou jak děti v zábavním parku. Pravidla jsou ale pro všechny stejná, pokud se chcete octnout na špici, budete se zkrátka muset pekelně snažit.

Pool Live Tour: Champions je podařená kulečníková zábava, ale úplně čistý štít nemá. Snaha o minimalistickou navigaci herními nabídkami je, jak již bylo řečeno, zřejmá, ale jsou chvíle, kdy je zjednodušování spíše na škodu. Potěšil by například nějaký filtr protivníků, aby si člověk mohl zhruba vybrat, s kým chce hrát. Zamrzí též nemožnost vyzvat konkrétního člověka. A nakonec, ne vždy má hráč náladu se měřit s ostatními, čas od čas by přišel k chuti i nějaký nebodovaný režim hry proti počítačem ovládanému protivníkovi. Zkrátka, přístupnost je jedna věc, ale trocha té omáčky okolo a funkcí navíc by nebyla úplně od věci.

Hru si můžete zdarma zahrát na Facebooku, na Duelovkách či na mobilních zařízeních. Technologicky funguje na jedničku, vyhledávání soupeře je bleskurychlé, odezva při online hraní překvapivě dobrá. Pokud tedy upřednostňujete výhradně soupeření se skutečnými lidmi a nepožadujete od hry nepřeberné množství nastavení a vedlejších vychytávek, Pool Live Tour: Champions rozhodně nezklame, protože pocit ze samotného kulečníku zanechává velice pozitivní, a to je u kulečníkové hry samozřejmě to hlavní.