Poník Péťa

Verdikt
67

Jednoduchá skákačka ve stylu starých Super Mario Bros. Svou jednoduchostí, veselostí a absencí násilí je určena hlavně pro menší děti. Hráč s poníkem Péťou prochází devíti různými úrovněmi, aby se mohl dostat domů. Cestou musí překonávat různé překážky a sbírat předměty.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Petr Novotný
Vydání: 14. prosince 2012
Štítky: plošinovka, pro děti do 5 let

Poník Péťa je jednoduchá hra o poníkovi na dobrodružné cestě domů.  V devíti úrovních musí na své cestězdolávat různá úskalí a plnit úkoly formou sbírání nalezených předmětů. Cestu mu totiž ztěžují pohyblivé plošiny, vodní příkopy a zakletí černí poníci. Naopak usnadnit mu ji mohou předměty, jako jsou kytičky, podkovy a klíče, které jsou obzvlášť důležité. Bez nich se nedostane do další úrovně. Problém občas nastane, když se poník ocitne na místě, ze kterého se nelze dostat.V takovém případě si cestu musí projít znovu.

Grafické zpracování je velmi jednoduché a dětem zvyklým na moderní hry nemusí úplně vyhovovat. Ovládání je snadné, poník se pohybuje pomocí naklánění přístroje a povelem ke skoku je dotek prstu obrazovky.


Hra není příliš obtížná a úplně se vyhýbá násilí, je proto vhodná spíše pro menší děti. Veselou atmosféru a roztomilost dokreslují ještě melodie klasických dětských písniček hrajících v pozadí. Není sice bez chyby, ale je vcelku hratelná a skutečnost, že je zdarma, by ji mohla přidat na oblíbenosti.