Pocket Mortys

Verdikt
70

Rozhodně ne kdovíjak zázračný, ale určitě minimálně zajímavý mix Pokémonů a kresleného seriálu Pocket Mortys. Všechny náležitosti má na správných místech, nicméně trpí na horší design prostředí i jednotlivých misí.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Adult Swim Games
Vydání: 13. ledna 2016
Štítky: platby uvnitř hry, taktická, zdarma, pokémon, mobilní hry, rpg

Popis Pocket Mortys nelze začít ničím jiným než konstatováním očividného. Jedná se o propojení konceptu Pokémon her s tématikou seriálu Rick and Morty. Jestli se tedy alespoň s jednou z těchto věcí dokážete ztotožnit, máte vyhráno a můžete rovnou stahovat. Titulu se totiž skvěle daří zachytit jak absurdní humor kresleného seriálu, tak rytmus populárních Pokémonů a byť se u něj tu a tam najdou nějaké nedostatky, lze se přes ně s relativně klidným srdcem přenést.

Ve Pocket Mortys se ujímáte kontroly nad hrdinou seriálu Rickem, vtip celé hry ovšem spočívá v tom, že s ním nepobíháte po světě a nelovíte příšerky, nýbrž různé druhy jeho kamaráda Mortyho. Každý druh přitom disponuje jinými schopnostmi, jiným souborem silných a slabých stránek a obecně odlišnými statistikami. Mortyho výskyt je vázán na čtveřici typů – základní, kámen, nůžky a papír. Když dojde na nějakou šarvátku, kámen přesně dle očekávání ztupí nůžky, proti takovému papíru ale nemá šanci.

Jako jádro hry zde fungují jednotlivé souboje. Ty mají podle pokémonní šablony podobu klasických tahových bitev a nesou se v dosti tradičním, ale funkčním duchu. K poražení nepřítele musíte udolat celý jeho tým, proto volíte nejrůznější útoky a rotujete členy týmu vlastního. Je třeba si dávat pozor na ztenčující se zásobu útočných bodů a můžete rovněž využívat různé bonusy a lektvary, které jste si v průběhu vaší cesty nakupili.

A věřte tomu nebo ne, celkový dojem ze hry je v konečném důsledku jasně pozitivní. Můžete se těšit na léty prověřenou RPG hratelnost i celou řadu legračních gagů, to celé zabalené do moc příjemného vizuálního kabátku. 

Neznamená to nicméně, že by se hra obešla bez nějakých těch poklesů v kvalitě. Předně je třeba mít na paměti, že jakkoliv se tak Pocket Mortys tváří, rozhodně nejde o čistokrevnou hru z Pokémon univerza. Musíte být tudíž připraveni na nemálo hluchých míst, kdy nebudete přesně vědět co dělat, povšechně horší a méně promyšlený design prostředí i nižší variabilitu, jejíž vinou má hra tendenci potýkat se po čase se stereotypem.