Plants vs Zombies: Heroes

Verdikt
81

Možná nedosahuje profesionality Clash Royale, i tak je však Plants vs Zombies: Heroes výbornou a šarmantní mobilní strategií.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: PopCap Games
Vydání: 18. října 2016
Štítky: karetní, platby uvnitř hry, zdarma, casual, mobilní hry, multiplayer, strategie

Příchod Plants vs Zombies: Heroes působí zpětně tak, jako že k němu muselo nevyhnutelně dojít. V zásadě se totiž jedná o variaci na populární mobilní strategii Clash Royale, obalenou do estetiky bláznivého univerza studia PopCap. Je možná trochu s podivem, že Clash Royale na pořádného žánrového souputníka čekalo tak dlouho, větší překvapení však přináší zjištění, že Heroes je ve skutečnosti vážně dobrý titul, který ku svému prospěchu přihazuje do hry zajímavé elementy.

Heroes následuje hratelnostní strukturu originálního Plants vs Zombies, v němž bylo hrací pole, reprezentované trávníkem, rozděleno na několik oddělených pásů. Tentokrát se kromě toho ovšem na obrazovce vyjímá dvojice hrdinů – zombie na vrchu a váš květinový vespod. Hlavním úkolem ve hře je sestavit takový balíček bojovníků, abyste porazili svého soupeře dřív, než on eliminuje vás.

Potyčky nemrtvých a rostlin se odehrávají v tahové formě. Nejprve vy i váš protivník vytáhnete karty, které si přejete zahrát a boj propuká až v momentě, kdy je vše vyložené. Karty zastupující jednotky disponují určitým množstvím životů a poškození, jež mohou soupeři uštědřit. Nejdříve je třeba prolomit jeho obranu a až následně se vrhnout přímo na samotného hrdinu. 

Automaticky tu vyvstávají vzpomínky na herní systém Hearthstone, jemuž ten z Plants vs Zombies: Heroes není nepodobný. Každý hrdinů má například také k dispozici speciální schopnost, jejíž užití je omezené a postupně se dobíjí. Je ovšem nesmírně sympatické, že se tu nebavíme jen o multiplayerové části, vše řečené můžeme aplikovat i na offline režim pro jednoho hráče, který skýtá prostor pro nerušené zkoušení taktik a kombinací balíčků. Tím si Heroes v rámci žánru vytváří svůj malý unikát.

A na hráče v něm čeká vážně úctyhodné množství kvalitního obsahu. Je skvělé mít zase po čase tu čest s obsahově nabitou hrou. Jde nicméně o dvousečnou zbraň. Než člověk pronikne přes tutoriál a spíše rozjezdovou počáteční fázi k pořádné výzvě, zabere to nějaký čas, což znamená, že někteří roztěkaní uživatelé se ani nemusejí tak daleko dostat. 

I s tímhle nedostatkem v paměti nicméně zůstává spousta důvodů, proč je Plants vs Zombies: Heroes skvělou hříčkou. Je to zábavná strategie s namíchanými mechanikami, jež drží překvapivě dobře pohromadě a s pár zajímavými bonusy navrch. Má hra ale potenciál sesadit Clash Royale z trůnu? Nikoliv. Na to jí chybí dostatečně silná návykovost a brzdí ji táhlý postup. Rozhodně ale jde o veskrze jasně nadprůměrný, půvabný a obsahem naditý počin.