Pixwords
Pojmenovávání obrázku v Pixwords pořádně prozkouší vaši slovní zásobu i schopnost abstraktního myšlení. Přes čas od času značnou obtížnost byste se u toho bavili královsky nebýt nepřívětivého obchodního modelu u nápověd. I tak si však titul zaslouží pozornost každého, kdo by si během volných chvilek rád otestoval, jak na tom je.
Další informace
Výrobce: | Black Maple Games |
Vydání: | 22. května 2013 |
Štítky: | platby uvnitř hry, zdarma, vědomostní |
Síla Pixwords se opírá především o lidskou touhu dokázat svou inteligenci, pozadu však nezůstávají ani jednoduchá pravidla. Ve více jak 300 úrovních se vyskytuje přes 1200 obrázků, k nimž je třeba po vzoru konceptu Criss-cross přisoudit správná pojmenování. V dolní části displeje máte vyskládaná písmena a z nich musíte sestavit odpovídající slovo.
Po splnění tohoto zadání se posouváte na další úroveň a tak pořád dál. Výhra v dalším levelu vám vždy vynese po jednom zlaťáku, přičemž inkasovanou měnu zúročíte především během nápověd. Jejich se se odvíjí podle toho, jak moc velkou radu potřebujete a tak za prozrazení libovolného písmena ve větě se musíte vzdát 60 zlaťáků, zatímco za první písmeno v názvu padne už 90.
Popostrčení ze strany hry si nicméně nelze dovolit mnohokrát, protože penízky přibývají na vaše konto hlemýždí rychlostí a měli byste se tak v tomto směru obrnit trochou trpělivosti. Ta se vám bude mnohdy hodit i během hádání samotných pojmů. Odpovědi umějí být čas od času značně zapeklité, nehraje se jen na doslovná pojmenování, což znamená, že mimo široké slovní zásoby upotřebíte i trochu toho abstraktního myšlení. Obtížnost ale někdy stoupá až nad pomyslnou hranici přijatelnosti, což spousty běžných uživatelů dožene na internet pro odpovědi.
Existuje samozřejmě eventualita dokoupit si herní měnu za reálné peníze a ulehčit si tak postup, otázka, zda je to ten správný směr, kterým by se měli vývojáři vydávat. Pixwords naštěstí není s připomínáním svého in-game obchodu nijak otravující.
Naopak pochválit je třeba širokou a chytrou nabídku slov a především jazyků, která šplhá až na dvacet a mezi angličtinou nebo španělštinou nechybí ani naše mateřština. Soudě podle péče, které se češtině dostalo, si autoři dali práci s každou řečí. Důkladná práce je ostatně pojem, který se vine napříč celým projektem jako červená nit. Black Maple Games svému dílku věnovali spoustu pozornosti, a to jak v tom dobrém tak k jejich škodě občas i v tom špatném slova smyslu.