Piškvorky

Verdikt
65

Pokud nemáte po ruce nějakého známého a zmítá vámi chuť si zahrát tradiční první volbu her s papírem a tužkou, směle online verzi piškvorek vyzkoušejte. Nemá čím překvapit, pochopitelně, ale to od ní ani nikdo nečeká.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Když už se v ruce ocitl kostičkovaný papír a spolužák vytasil propisku, bývalo téměř jisté, že tajná zábava ve školní lavici začne několika duely piškvorek. V online verzi tento aspekt sice odpadá (pokud je tedy nehrajete v pracovní době s šéfem za zády), ale hra jinak nabízí přesně to, co by od ní člověk čekal.

Pokud vás snad z nějakých nepochopitelných důvodů piškvorky až dodnes míjely, pravidla jsou následující: Dva hráči hrají na čtverečkovaném herním poli. Každý hráč má jeden druh symbolu - kolečko nebo křížek. Hráči se postupně střídají ve vepisování symbolů do políček. Cílem je vytvořit řadu pěti svých symbolů za sebou - vodorovně, svisle nebo šikmo. Tato řada musí tvořit přímku a nesmí být nikde přerušena soupeřovým symbolem. Kdo takovou řadu vytvoří jako první, vyhrál. Nelze zapsat symbol tam, kde je již jiný vepsaný.


Obligátní dotaz před začátkem hry - "a na kolik hrajem?" svůj otisk v online verzi bohužel nezanechal. Cílem hry je vždy řada pěti symbolů, pokud si chcete připomenout epická klání hraná "na patnáct", online piškvorky vaši touhu neukojí.

Jinak se ovšem jedná o takovou zábavu, jakou si ji sami s protihráčem uděláte. Pokud jste oba ostřílenými piškvorkovými veterány, máte své taktiky a postupy, dokáže se klání v prohlížeči bez problémů přiblížit zábavě v realitě. Vizuál je strohý, ale od piškvorek stejně nikdo grafické orgie nepožaduje. Potěší naopak, že hra funguje rychle, dynamicky a bez jakýchkoliv technických problémů.