Pirate Storm: Death or Glory

Verdikt
78

Povedená pirátská akční hra. Pokud máte žánr rádi, směle do toho. Postrachy sedmi moří již čekají!

Další informace

Výrobce: Bigpoint
Vydání: 14. února 2012
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, piráti, browser-gaming, lode, nejhranější na starých hry.cz, akční, online, rpg

Možná si vzpomínáte na námořní "bezplatnou" hru Seafight, která nebyla příliš zábavná a ještě se nedala pořádně hrát, když člověk neměl osmiciferný příjem. Autoři se ale rozhodli to zkusit znovu a vydat se na vlny ještě jednou. Jak vám již jistě došlo z číselného hodnocení, tentokrát to dopadlo o poznání lépe.

Důvod je naprosto jednoduchý - hra se totiž dá hrát bez placení a to dokonce docela v poklidu. Prémiová měna tu sice samozřejmě nechybí, ale na řadu věcí, kterou se za ní dá pořídit, lze dosáhnout i běžným hraním. Tyto prémiové diamanty dokonce po malých částkách občas padají z poražených nepřátel, což je od tvůrců hry poměrně vstřícný tah, ale nutno také dodat, že tah velice chytrý. Funguje to jako mávnutím kouzelného proutku - hráč náhle nemá pocit, že je bez placení bez šance, protože dostatečně dlouhým hraním si může prémiové záležitosti, jak se říká, nafarmit.

O co tu tedy vlastně jde? Pirate Storm je námořní akční RPG, ve kterém začínáte jako kapitán ubohé skořápky, se kterou by jeden bál vydat na delší výlet po potoku, natož na širé moře. Plněním úkolů a všeobecným dobrodruhováním samozřejmě sílíte, vyděláváte zlaťáky, pořídíte si lepší loď, řadu vylepšení, děla, harpuny, munici a tak dále.

Nutno poznamenat, že samotná PvE (tedy souboje s monstry) náplň je poněkud stereotypní, protože vám hra zadává pořád dokola se opakující úkoly, které se sestávají ze zabíjení určitého počtu nepřátel. První hodinku dvě to není problém, ale na takové osmé deváté mapě už byste raději snědli vlastní nohu, než abyste jeli zabíjet dalších třicet krabů.

Hra má ale na druhou stranu dobře nastavený progres, což znamená, že neustále vidíte nějaké lákadlo těsně před sebou, a když víte, že až další úkol splníte, pravděpodobně budete mít na novou loď, nakonec na ty prokleté kraby stejně vyplujete. Bojový systém je nicméně poměrně slabý, a ačkoliv ho ozvláštňuje řada použitelných předmětů a deset dovedností, jimiž lze zvrátit průběh bitvy, v jádru se pořád jedná o pouhé zacílení nepřítele a čekání, než ho vaše děla rozmetají na kaši. To je trochu škoda, kdyby šlo například ještě pohybem uhýbat nepřátelské palbě a podobně, byl by zážitek z bojů lepší.

Od určité úrovně také přichází na scénu výrazný PvP (souboje s ostatními hráči) aspekt. Hra se tím nijak netají, vždyť sama nabízí funkce jako jsou bitvy v aréně či speciální bojové mapy. Největším lákadlem ale zůstává fakt, že tam, kde ostatní hry brzdí hráče, nutí ho buďto čekat, nebo platit skutečné peníze, Pirate Storm nepolevuje. Můžete si k ní sednout a hrát osm hodin v kuse bez jediného zastavení, protože obchodní model hry je zkrátka velice vstřícný. Samotná hratelnost také není nejhorší, ačkoliv se nejedná o nic, z čeho byste se převrátili ze židle. Výsledný verdikt je nicméně jasný - Pirate Storm se hraje dobře a hráče zbytečně neruší. Doporučujeme.