Pink

Verdikt
75

Pokud fandíte logickým hrám, určitě si pink nenechte ujít. Nabídne nápadité úrovně i stylové zpracování.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Bart Bonte
Vydání: 28. ledna 2021
Štítky: 2d, puzzle, mobilní hry, logické

Když se řekne Pink, mnozí si představí americkou popovou zpěvačku, ale mně hned proběhne mráz po zádech a vybavím si Ilonu Csákovou. Upřímně doufám, že po dnešní recenzi spíše budu vzpomínat na roztomilou logickou hříčku s růžovou nejen v názvu. 

Ve hře Pink narazíte na 50 zcela různých rébusů, které po vás chtějí jediné: proměňte celou obrazovku telefonu do růžova. Nikdy zprvu nevíte, jak toho docílit. Dobrá polovina zábavy totiž pramení ze snahy přijít na způsob řešení. Samo provedení už pak může být dosti snadné. Pozdější úrovně fungují naopak: princip znáte, jen musíte zapojit mozek a dát to celé dohromady. 

Rébusy jsou všeho druhu a liší se obrazovku od obrazovky. Zatímco v prvních úrovních stačí klepnout na správné místo, podržet prst u obrazovky nebo posunout jeden prvek, se zvyšujícími se čísly se vše jen komplikuje. Nejzajímavější je, když po vás hra vyžaduje nějakou kreativitu. Když sami musíte přijít na to, že některým prvkem jde hýbat, že jde použít přidržení nebo že zvládnete obejít bariéry hry skrze okraj displeje. 

Na druhou stranu si hra v mnoha případech půjčuje zavedené principy, ať už jde o uvolnění zablokovaného dílku posouváním, vyplňování obrazovky hadem tak, aby se nikde nezasekl apod. A právě z těchto úrovní jsem se vždy snažil rychle dostat, protože jsem se těšil na další nápaditou a neotřelou obrazovku. 

Pink je jednohubka, kterou zvládnete projít na jeden zátah. Má úrovně více či méně nápadité, ale rozhodně jí nechybí styl. Ovládání je snadné a zpracování nikoho neurazí. Hrát můžete zdarma a v případě záseku dostanete nápovědu zobrazením reklamy. Ale proč se dobrovolně připravovat o zábavu z objevování?