Piano Tiles 2 (Don't Tap The White Tile 2)

Verdikt
68

Piano Tiles 2 má potenciál stát se solidním společníkem pro dlouhé chvíle. Zajímavou rytmickou hudební hru nicméně kazí některé moderní mechanismy a fakt, že jde pořád dokola o to samé.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Clean Master Games
Vydání: 9. srpna 2015
Štítky: rytmická, platby uvnitř hry, hudební, zdarma, mobilní hry, hudba

Mozart, Bratře Kubo nebo Happy Birthday. To je jen výseč skladeb, které si můžete v Piano Tiles 2 zahrát. Pokračování populárního titulu, v němž bylo cílem bezchybně klepat na nekonečný proud černých dlaždic, totiž přemýšlí ve velkém. Hra si půjčila několik prvků z hudebních her typu Guitar Hero, působí moderněji a svou hratelnost úzce provázala s muzikou. Z obyčejných dlaždic se tak staly noty.

V Piano Tiles 2 nyní každá úroveň představuje samostatnou píseň. Ta se na rozdíl od originálu hraje sama, na vás je tedy nenechat si neustále proudící noty utéct a všechny je důsledně odehrát. Za neúspěch se kromě propásnutí počítá také nestrefení se do požadovaného místa.

V případě úspěchu na vaše konto přistane určitý počet zlaťáků a odemknou se vám nové levely. Jak se posunujete ve hře dále, obtížnost kontinuálně stoupá. Skladby probíhají ve vyšším tempu, aby řádně prozkoušely hráčovy dovednosti. Jakmile dané zadání úspěšně odehrajete, dostanete také přístup k nekonečnému režimu, v jehož rámci si můžete vyzkoušet, jak dlouho dokážete držet krok s neustále ďábelštější rychlostí.


Pakliže se řadíte mezi kompetitivní nebo sociální hráče, možná oceníte přítomnost Hall módu, který umožňuje uživatelům po celém světě jednoduše sdílet a poměřovat své dosažené výkony. Takovou funkci nelze u titulu s podobným zaměřením jinak než kvitovat. Jedině pozitivně je třeba se vyjadřovat i na adresu databáze skladeb, jejíž rozsah a pestrost je opravdu příjemná.

Jisté rozpaky naproti tomu budí design hry. Jistě, oproti prvnímu dílu jde o vizuálně mnohem bohatší podívanou, místy ovšem za cenu přehlednosti. Do očí obzvláště bije složitý přehled několika herních měn, u nichž samozřejmě nechybí možnost připlatit si reálnými penězi. 

Největší problém Piano Tiles 2 nicméně vyplývá už z podstaty hry. Ano, má charakter velmi chytlavé záležitosti, její tvůrci se snaží obohatit ji atraktivnějším vzhledem i některými přídavnými elementy. Se základním konceptem však nic víc vymyslet nelze. Proto jestli máte rádi výzvu a odreagování s hudbou nebo se jen chcete pro pobavení ostatních blýsknout svojí rádoby klavírní virtuozitou, v Piano Tiles 2 máte k dispozici dobrý nástroj. Jen od něj nečekejte zázraky.