Pexeso

Verdikt
35

Nehezká a primitivní verze populární stolní hry. Na chvíli zabavit dokáže, ale i zarytý fanoušek obracení kartiček může nalézt řadu daleko povedenějších zpracování.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 16. srpna 2005
Štítky: browser-gaming, zdarma, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické, společenská

Zřejmě neexistuje hra, která by potřebovala představovat méně, než je pexeso. Pokud jste snad předvčírem přiletěli z jiné planety a podivné pozemské zvyky vás ještě matou, vězte, že úkolem je z karet rozložených rubovou stranou vzhůru otáčet dvojice se stejným obrázkem na straně lícové. Za každou dvojici dostáváte body a hra končí, když po shodných párech pootáčíte celé hrací pole.

Hra Pexeso od Geewy je nicméně velice primitivní a nezáživná. Nelze si nastavit počet karet ani velikost herního pole. Obrázky na kartách vypadají jako cliparty z Microsoft Word ve dvacet let starém operačním systému. Zadostiučinění hra neposkytuje v podstatě žádné a navíc se po každém dohrání vypne - pokud chcete hrát dál, je třeba ji zas zapnout, což dokáže být po chvíli nepříjemně otravné. Hra sice v základu funguje a to, oč se snaží, se jí daří činit, jenže lepších voleb k odreagování je na internetu tolik, že by se jimi dala popsat průměrně rozsáhlá encyklopedie a dokonce i povedenějších zpracování pexesa naleznete přehršel.