PewDiePie’s Tuber Simulator

Verdikt
55

Simulátor youtuberského života, posvěcený samotným PewDiePiem. V základu funguje, nikam se ovšem nevyvíjí a dává si často moc na čas.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Outerminds Inc.
Štítky: budovatelská, platby uvnitř hry, zdarma, tycoon, mobilní hry

PewDiePie’s Tuber Simulator do značné míry připomíná výtečný titul Game Dev Story z dílen studia Kairosoft, což zní jako velmi lákavá vizitka, zdání ovšem bohužel může mnohdy klamat. V jádru se jedná o mnohem méně přitažlivý simulátor, vyplněný čekáním a postrádající motivaci, která by hráče hnala vpřed.

Vaší úkolem ve hře je kráčet ve stopách PewDiePie, youtubera a veliké stár celé YouTube scény. S tímhle Švédem si prožijete celou jeho kariéru, od prvních krůčků přes rapidní vzestup až k pozici opravdové hvězdy. K tomu to cíli se musíte dopracovat získáváním odběratelů vašich videí a shromažďováním financí. Jak odběratele, tak peníze generuje vytváření videí a jejich následné nahrání na internet.

Každému procesu výroby videa předchází zadání jeho základních parametrů a pak už následuje samotné zpracování. Poté, co video volně koluje po síti, přichází nárůst popularity a zvýšení objemu vaší peněženky. Co sledujete, je klasický cyklus, při němž vaše hvězda stoupá po nebi slávy stále výš a výš. Zakrátko můžete rozšiřovat pokoj, v němž videa střiháte. Můžete si jej vybavit všelijakými předměty. Lze investovat do vylepšení vašich schopností videotvorby. Nejde o nic zásadního, ale solidní množství obsahu dodává titulu na hloubce.

S onou hloubkou to nicméně stále není žádná sláva. V takovém Game Dev Story byl jasně patrný pocit vylepšování a posunu. Stěhovali jste se do prostornějších kanceláří, nabírali jste nové členy týmu a dělali spoustu dalších věcí. Zkrátka jste jasně pocítili váš kariérní růst. V PewDiePie’s Tuber Simulator takový pocit trestuhodně chybí. Nic zásadního se nemění a hra má tím pádem tendenci sklouzávat k monotónnosti.

Jako potíž se ukázalo i zdlouhavé čekání na dovážku objednaných předmětů k dekoraci vašeho pokoje. Po svižném startu se vyhlížení nového zboží protáhne na 15 až 20 minut a rozhodně nejde o zábavných 15 až 20 minut. Existuje možnost zkrátit si nudu investováním do reálných peněz, což není moc dobrý nápad, anebo hrou na místní verzi arkádového automatu. Což je alespoň nějaký posun.