Perchang

Verdikt
78

Perchang určitě není dokonalý počin, ale odlišná a vynalézavá puzzle hříčka, která si zaslouží váš čas? S přehledem.

Další informace

Výrobce: Perchang
Vydání: 22. června 2016
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, puzzle, mobilní hry, hlavolamy

Perchang nám dokazuje, že velmi jednoduché ovládání nemusí znamenat zjednodušený zážitek. Ve skutečnosti se jedná o komplexní hříčku plnou hádanek, kde je třeba aktivací různých přístrojů dopravit několik kuliček do cíle. K jejím neocenitelným vlastnostem patří neustála inovace a vizuální elegance. Bez chyb se to pochopitelně neobejde, i tak však máme tu čest se hrou, která se na puzzle žánr dívá neotřelým způsobem.

V Perchang vypadávají z jednoho otvoru kuličky a hráčovým úkolem je dopravit je na druhý konec úrovně. K tomu mu napomáhá série zařízení rozestavených po cestě. Zpočátku se jedná o takové banality jako plošinky, postupte ale o pár úrovní dál a setkáte se s větráky, magnety, otáčecími koly. Na displeji se nachází dvojice virtuálních tlačítek: jedno červené a jedno modré. Stisknutím jednoho z nich aktivuje zařízení (např. zapnete větrák) souhlasné barvy.

Ve hře je rovněž přítomen časový odpočet. V závislosti na tom, jak rychle dokážete daný level splnit, budete ohodnoceni od žádné, přes bronzovou, až po zlatou medaili. Perchang po vás tak společně s přemýšlením požaduje rovným dílem také svižné prsty a správné načasování. 

Toho všeho si užijete mírou vrchovatou, protože v Perchang se nachází celá řada úrovní,a co je ještě důležitější, všechny jsou skutečné nápadité. Ne zrovna nápaditá, ale rozhodně na pohled líbivá je i "sterilní "estetika titulu. Kvitujeme i nápad odemykat hráči naráz třeba pětici úrovní. Nedaří-li se mu tedy v jedné, může plynule přejít k další a v té předchozí zkusit štěstí až později. 

Chcete-li znát zádrhely, jaké při procházení hrou potkáte, pak vězte, že občas narazíte na momenty, kdy její obtížnost najednou nepřiměřeně vystřelí, jen aby pak najednou zase spadla k hranici triviálnosti. Počítat je třeba i se škubáním a ne zrovna plynulým během, a to i na solidně stavěných smartphonech. 

V celku se však jedná zase jednou o netradiční puzzle hru, promyšlenou a takovou, u které budou fanoušci žánru spokojeně projíždět každou dostupnou úroveň.