Pentiment

Verdikt

Grafika jak ze středověkých manuskriptů a k tomu tajemstvím opředené opatství, kde nejsou všechny věci, jak se zdají. Zkušení vývojáři z Obsidianu, zdá se, chystají chuťovku pro fajnšmekry. Hra vyjde v listopadu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Obsidian Entertainment
Štítky: detektivka, středověk, krimi, rpg

Během tiskové konference Xboxu a Bethesdy se ukázal nový, byť spekulacemi dlouho opředený projekt studia Obsidian. Vývoj stylizovaného 2D RPG Pentiment vede Josh Sawyer, autor Fallout: New Vegas a Pillars of Eternity, přičemž má být určitou odpovědí na detektivní hit Disco Elysium.

Pentiment vás vezme do středověku, konkrétně 16. století v Bavorsku, kde si nezahrajete za hrdinného rytíře či snad vládce, nýbrž za prostého umělce Andrease Malera, který na opatství Kiersau touží dokončit svůj manuskript. Přitom se ovšem zamotá do vyšetřování série vražd. S Andreasem prožijete více než 25 let, kdy budete vyslýchat prosté rolníky, zlodějíčky, řemeslníky, mnichy, jeptišky, vznešené pány, a dokonce i světce, abyste krvavému tajemství přišli na kloub.

Při řešení vražd budete mít volnou ruku, stejně jako si můžete do určité míry upravit i Malerovu osobnost – bude ochlastou, který důkazy sbírá po hospodách, ctnostným mužem, anebo bude drby sbírat v ženském kruhu u kolovrátku? Volba je na vás, ale dejte si pozor, koho obviníte, protože tím názor komunity z alpské vesničky můžete ovlivnit na léta dopředu.

Pentiment vyjde letos v listopadu na PC, Xbox One a Xbox Series X/S, od prvního dne bude dostupná v předplatném Xbox Game Pass.